STS
fot. AGO ROGUE

AGO ROGUE pewne występu w małym finale Ultraligi, K1ck ucieka bezpośrednim rywalom

To już pewne – AGO ROGUE na podium zakończy trzeci sezon Ultraligi. Akademia ekipy z LEC w fazie zasadniczej wciąż nie zanotowała jeszcze żadnej porażki i z bilansem 11-0 może być spokojna o prawo występu w małym finale rozgrywek. Za plecami Pawła „Woolite’a” Pruskiego i spółki wciąż toczy się jednak walka o drugie miejsce w ligowym zestawieniu, a prym wiedzie obecnie K1ck eSports Club. Swojego losu nie znają również składy z dolnej części tabeli, którą na ten moment zamykają PRIDE oraz Diablo Chairs.

Wtorkową serię gier otworzyła batalia piratesports z Diablo Chairs, czyli ekip wciąż muszących walczyć o pewne utrzymanie oraz przepustkę do play-offów. Marcin „behave” Pawlak wraz z kompanami przerwali fatalną serię czterech porażek, utrzymując tym samym piątą lokatę w ligowej tabeli. W znacznie mniej komfortowym położeniu znajduje się natomiast DCH, które nie było w stanie nabrać rozpędu po niedawnym triumfie nad AVEZ i wraz z PRIDE przebywa obecnie w strefie spadkowej.

Ligowy byt nie jest żadnym zmartwieniem AGO ROGUE oraz Illuminar Gaming, które mogą już myśleć długofalowo. Obie ekipy dzisiaj dostarczyły nam arcyciekawe widowisko, w którym inicjatywa przechodziła z rąk do rąk. Koniec końców – co w sumie nie może dziwić – zwycięstwo padło łupem liderów, którzy tym samym zameldowali się w małym finale Ultraligi. Oznacza to, iż drużyna Woolite’a trzecią odsłonę rozgrywek w najgorszym wypadku zakończy na najniższym stopniu podium.

Na chwilę obecną do pudła sporo brakuje natomiast AVEZ Esport oraz PRIDE, które przed wtorkowym meczem miały na swoim koncie zaledwie po dwie wygrane. Dziś ktoś z tego duetu musiał już jednak zatriumfować, a sztuka ta udała się Ośmiornicom. Dzięki temu to właśnie AVEZ piastuje obecnie ostatnią lokatę premiowaną awansem do play-offów, lecz przed nami jeszcze trzy serie gier i sytuacja może nie raz ulec zmianie.

Dzień zakończyła batalia devils.one z K1ck eSports Club. Bardziej doświadczeni i utytułowani gracze zrewanżowali się młodszym kolegom za porażkę w pierwszej połowie sezonu i to w nie byle jakim stylu. Dla podopiecznych Pawła „delorda” Szabli było to już dziewiąte zwycięstwo w tym roku, co sprawia, iż K1ck ma już dwa punkty przewagi nad trzecim zespołem tabeli. W tej sytuacji trudno nie ostrzyć sobie zębów na jutrzejszy hit, w którym rywalem ekipy Marcina „iBo” Lebudy będzie nie kto inny jak AGO ROGUE.

Tak prezentują się dzisiejsze rezultaty:

3 marca
17:30 Diablo Chairs 0:1 piratesports relacja
18:30 AGO ROGUE 1:0 Illuminar Gaming relacja
19:30 AVEZ Esport 1:0 PRIDE relacja
20:30 devils.one 0:1 K1ck eSports Club relacja

Tak wygląda obecny układ tabeli:

# Drużyna M W P % wygranych
1. AGO ROGUE 11 11 0 100%
2. K1ck eSports Club 11 9 2 82%
3. devils.one 11 7 4 64%
4. Illuminar Gaming 11 6 5 55%
5. piratesports 11 4 7 36%
6. AVEZ Esport 11 3 8 28%
7. PRIDE 11 2 9 18%
7. Diablo Chairs 11 2 9 18%
Legenda:
 Awans do 2. rundy fazy pucharowej
 Awans do ćwierćfinału fazy pucharowej
 Brak awansu do fazy pucharowej

Ultraliga powróci już jutro, a wszystkie mecze będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji oraz internecie na YouTube i Twitchu. Transmisja rozpocznie się o godzinie 17:00, a pierwsza gra wystartuje pół godziny później. Więcej informacji dotyczących trzeciego sezonu rozgrywek znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Oczekiwania vs rzeczywistość. K1ck miażdży devils.one w Ultralidze

Miała być zacięta walka o drugą lokatę, a zamiast tego była deklasacja, dominacja i na końcu dekapitacja. Na ocenę "D" w amerykańskiej skali zasługuje...