fot. DreamHack/Stephanie Lindgren

MAD Lions nie weźmie udziału w zamkniętych kwalifikacjach do europejskiego Minora

Zaskakujących informacji dotyczących MAD Lions nie koniec. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że z duńską formacją pożegna się jej zdecydowanie najbardziej rozpoznawalny członek, Nicolai „HUNDEN” Petersen. Decyzja ta wywołała sporą dyskusję, zwłaszcza że jedenasty zespół na świecie już w ten weekend miał przystąpić do rywalizacji w zamkniętych kwalifikacjach do Minora. No właśnie – miał, ale nie przystąpi. Zamiast ekipy z północy Europy w zawodach zobaczymy Complexity.

CZYTAJ TEŻ:
HUNDEN ląduje na ławce MAD Lions

Jak podaje ESL, MAD Lions wycofało się z udziału w zmaganiach z powodu braku możliwości wystawienia odpowiedniego składu. To o tyle zaskakująca informacja, że właściwie nic nie stało na przeszkodzie, by HUNDEN jeszcze raz wsparł swoich kolegów podczas tak ważnych zawodów. Świadczy to także o tym, że ekipa z Danii albo nie znalazła jeszcze odpowiedniego następcy Petersena, albo nie dopięła szczegółów ewentualnego transferu. Warto w tym miejscu przypomnieć, że od wczoraj dużo mówiło się, że skład Lwów uzupełni Asger “AcilioN” Larsen. Nieco światła na całą sprawę może rzucić wpis na Twitterze trenera c0nctact Gaming, Neila „NeiLa_M” Murphy’ego. Irlandzki szkoleniowiec poinformował, że AcilioN wspomoże jego podopiecznych podczas FLASHPOINTA, ale jednocześnie 23-latek otrzymał także inną ofertę, która w obecnej sytuacji jest dla niego korzystniejsza.

Na wycofaniu się MAD Lions skorzystało Complexity. Wielonarodowościowy skład został zaproszony do udziału w jutrzejszych eliminacjach, mimo że wcześniej bez powodzenia walczył w otwartej części zmagań. Kristian „k0nfig” Wienecke i partnerzy najdalej zaszli podczas pierwszych i ostatnich kwalifikacji – w obu przypadkach odpadając w decydującym o awansie spotkaniu.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Inspired, Rogue, LEC 2020 Spring Split

Vitality z Selfiem odpada z walki o play-offy LEC. Rogue z kolejnym triumfem

Marcin "Selfie" Wolski nie pomógł Teamowi Vitality, który przegrał kolejną grę w League of Legends European Championship 2020 Spring. Rogue od samego...