STS
fot. Hubert Grześkiewicz

Wysiedli z samolotu i zrobili swoje. Complexity gromi Sprout na drodze do Minora

Complexity otrzymało zaproszenie do udziału w zamkniętych kwalifikacjach do europejskiego Minora dosłownie w ostatniej chwili – gdy z udziału w zawodach zrezygnowało MAD Lions. Mimo że zgarnięte dzień przed imprezą przepustki wymusiły na drużynie konieczność spędzenia minionej nocy w samolocie i podróż nad Atlantykiem, to po Valentinie „poizonie” Vasilevie i kompanach nie było widać żadnych śladów zmęczenia. Ci pokonali bowiem gładko Sprout reprezentowane przez Pawła „dychę” Dycha, spychając tym samym ekipę Polaka do dolnej drabinki.

Complexity 2:0 Sprout
Inferno 16:9 Overpass 16:6  Mirage

Należało się spodziewać, że Sprout czeka dziś trudna przeprawa, ale chyba nikt nie wyobrażał sobie takiej dominacji rywala od samego początku meczu. Complexity rozpoczęło zmagania skromnie, już w trzeciej rundzie kapitulując po raz pierwszy. Niemniej kolejne minuty przyniosły niesamowity obrót spraw. Świetnie dysponowany Benjamin „blameF” Bremer i jego koledzy po prostu miażdżyli reprezentantów niemieckiej organizacji na każdym kroku. Miażdżyli aż do tego stopnia, że w pewnym momencie tablica wskazywała już wynik 10:1 na korzyść zaproszonej last minute formacji. Ale dycha i kompani wreszcie otrząsnęli się i zredukowali starty do pięciu oczek przed przerwą. To jednak na niewiele się zdało, bo po zmianie stron rywale znów zadali potężny cios i szanse Sprout na powrót stały się bliskie zeru. Drużyna naszego rodaka odłożyła wprawdzie egzekucję w czasie, lecz po kilku minutach i tak musiała wystawić białą flagę.

CZYTAJ TEŻ:
Drużyny NEEXA i mantuu przegrywają swoje mecze w kwalifikacjach do Minora

Po kilkunastu minutach odpoczynku akcja przeniosła się na wybranego przez Col Overpassa. Tam inauguracyjna runda wpadła na konto Sprout, dając nadzieję na niezły start. Ale nic z tych rzeczy. Nie minęło wiele, a reprezentanci organizacji z USA prowadzili już 6:1. dycha i kompani nie chcieli oczywiście tak zostawić sprawy, ale po wygraniu czterech następnych potyczek, znów wyraźnie spuścili z tonu. Efektem tego powtórzyła się sytuacja z pierwszej mapy – ponownie to konkurenci legitymowali się dwukrotnie lepszym dorobkiem. Ostatnim ratunkiem dla drużyny naszego rodaka mogła być pistoletówka po zmianie stron, jednak i ona, i następne trzy rundy zasiliły konto Complexity. W tej sytuacji 15. drużynie świata pozostało dopełnienie formalności i zamknięcie tego przeciętnego, z punktu widzenia bezstronnych kibiców, widowiska wynikiem 2:0.

Więcej informacji takich jak: składy, drabinki, pełny harmonogram zamkniętych kwalifikacji do europejskiego Minora znajdziecie pod tym linkiem. Wybrane mecze możecie śledzić na kanałach Polsat Games na Twitchu oraz YouTube. Warto zaznaczyć, że o godzinie 18:00 startują także eliminacje w Ameryce Północnej, w których udział bierze Michał „MICHU” Müller. Informacje na temat tych zmagań znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Drużyny NEEXA i mantuu tylko tłem dla rywali. Polacy przegrywają swoje mecze w kwalifikacjach do Minora

Kiepsko rozpoczęły się zamknięte kwalifikacje do europejskiego Minora dla naszych rodaków. Zarówno Sebastian "NEEX" Trela i jego SMASH Esports, jak ró...