fot. x-kom AGO/Krystian Pilawa

ESEA MDL nie zwalnia tempa – dziś siedem spotkań z udziałem Polaków

Trwający tydzień jest jednocześnie ostatnim, podczas którego rozgrywana będzie faza zasadnicza ESEA Mountain Dew League. Na rozegranie brakujących spotkań nie ma więc zbyt wiele czasu, toteż nie dziwi fakt, iż dziś polscy gracze wezmą udział w aż siedmiu meczach na drugim poziomie rozgrywkowym.

Najwięcej roboty będzie mieć x-kom AGO, czyli na ten moment najwyżej notowana z polskich ekip. Popularne Jastrzębie z 30 punktami na koncie zajmują drugie miejsce i jeśli będą mieć udany wtorek, to mogą wskoczyć nawet na fotel lidera! Najpierw jednak podopiecznych Mikołaja „miniroxa” Michałkowa czekają trzy przeszkody, w postaci m.in. pro100, które podobnie jak AGO radzi sobie na razie całkiem nieźle. Nieco gorszą formę prezentuje natomiast Nordavind, które dopiero co przełknęło gorzką pigułkę w postaci braku awansu na Minora, a dodatkowo niedawno straciło kontuzjowanego Rubena „RUBINO” Villarroela.

CZYTAJ TEŻ:
Kiedy sześcioosobowy skład to za mało – oskarish dołącza do x-komu AGO!

W górnych rejonach tabeli znajdziemy też Sprout. Ekipa Pawła „dychy” Dychy, podobnie jak AGO, realnie liczy się w walce o miejsce w play-offach i jeśli chce ten stan utrzymać, to dziś musi poradzić sobie z Movistar Riders i BIG, czyli swoimi bezpośrednimi konkurentami. Naprzeciwko BIG staną też gracze Actiny PACT, których ponadto czeka potyczka z Teamem Spirit. Formacja Vincenta „VinSa” Jozefiaka obecnie też ulokowana jest w top 8, ale tuż na granicy. Daleko od czołówki przebywa z kolei Illuminar Gaming, na co wpływ miały ostatnie zawirowania kadrowe i związane z nimi pogorszenie wyników. Wobec tego spadek iHG jest bardzo realny i aby go uniknąć, zespół powinien pokonać swojego najbliższego rywala, Demolition Crew.

Wtorkowy harmonogram prezentuje się następująco:

10 marca
15:00 Actina PACT vs BIG BO1 transmisja
16:00 Sprout vs Movistar Riders BO1 transmisja
16:00 Team Spirit vs Actina PACT BO1
16:00 BIG vs Sprout BO1 transmisja
18:00 x-kom AGO vs Nordavind BO1 transmisja
18:00 Demolition Crew vs Illuminar Gaming BO1 transmisja
20:00 x-kom AGO vs pro100 BO1 transmisja

Tagi: , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Poznaliśmy szczegóły nowego sezonu Fortnite Champion Series

Gracze oraz fani profesjonalnej sceny Fortnite'a musieli długo czekać na informacje dotyczące cyklu Fortnite Champion Series. Trzy miesiące po zakończ...