czajek
fot. twitter.com/devils1gg

Nie ma miejsca na błędy. Startuje faza pucharowa trzeciego sezonu Ultraligi

Nadszedł dzień, na który od wielu tygodni czekali fani polskiego League of Legends. To właśnie dzisiaj startuje faza pucharowa trzeciego sezonu Ultraligi, która wyłoni dwóch reprezentantów naszego kraju na pierwszą tegoroczną edycję European Masters. Jako pierwsi do walki w formacie BO5 staną devils.one oraz AVEZ Esport, a więc odpowiednio trzecia i szósta drużyna sezonu zasadniczego. Kto już dziś pożegna się z marzeniami o tytule mistrza Polski, a kto za kilka dni zmierzy się z wygranym starcia Illuminar Gaming kontra piratesports?

devils.one vs AVEZ Esport
17:30

– Przygotowując się do ostatnich tygodni Ultraligi oraz play-offów staraliśmy się głównie wzbogacić nasz unikalny styl gry i wprowadzić jak najmniej niepotrzebnych zmianMusieliśmy popracować nad stworzeniem wspólnej wizji tego, jak ma wyglądać nasza gra, bo każdy z graczy patrzył na tę kwestię troszkę inaczej. Myślę, że po tym, jak wyglądały nasze przygotowania, każdy z graczy byłby bardzo rozczarowany, gdyby mecz z devils.one nie zakończył się naszym zwycięstwem – przyznał wczoraj nowy szkoleniowiec AVEZ Esport, Mateusz „Eberkazak” Strąk, w oświadczeniu przygotowanym dla naszego serwisu. I chociaż te słowa mogą napawać optymizmem, to wyniki AVEZ w tym sezonie Ultraligi z pewnością były dalekie od ideału. Przypomnijmy tylko, że Ośmiorniczki wdarły się do play-offów z wynikiem 4-10, wobec czego trudno jest stawiać je w roli faworyta w meczu z o wiele wyżej notowanym devils.one.

Adrian „Zetural” Dziadkowiec bez dwóch zdań rozumie, na czym polega styl gry AVEZ Esport – wszak skład ten od dwóch sezonów prezentuje bardzo podobny charakter. Co prawda nowy trener powinien być w stanie nieco zmienić oblicze zespołu Marcina „bucu” Świecha, ale na pewno nie zobaczymy w tym starciu zgoła innej formacji. Patrząc na poszczególne linie, nie da się jednak nie odnieść wrażenia, że to młodziki z devils.one wypadają zwyczajnie lepiej. Wydaje się, że tylko Świech prezentuje się na tyle dobrze, by móc zagrozić swojemu rywalowi we wczesnym etapie gry, podczas gdy reszta jego kompanów zdecydowanie odstaje poziomem od reszty stawki. Co prawda devils.one nie jest bezbłędne, co widzieliśmy już w fazie ligowej, ale z całą pewnością odnajdzie się w serii BO5, nawet jeśli zaliczy po drodze jedną wpadkę.

Wszystkie mecze Ultraligi będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji oraz internecie na YouTube i Twitchu. Transmisja rozpocznie się o godzinie 17:00, a pierwszy ćwierćfinał wystartuje pół godziny później. Więcej informacji dotyczących trzeciego sezonu Ultraligi znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Diablo Chairs stawia krok w tył. Skład LoL-a traci pracodawcę

Po zaledwie kilku miesiącach działalności Diablo Chairs znika z esportowej mapy Polski. Firma Domator24, właściciel marki foteli gamingowych oraz wspo...