Vander
fot. Riot Games/Michał Konkol

Walka o play-offy LEC wchodzi w decydującą fazę. Starcie Rogue z Fnatic zwieńczy ósmą kolejkę

Rozpoczynamy kolejny dzień zmagań w ramach wiosennej rundy League of Legends European Championship. Dziś po raz drugi w historii rozgrywek najlepsze formacje z Europy stoczą swoje pojedynki online, a nie jak to było dotychczas w berlińskim studiu. Większość z polskich kibiców będzie wypatrywać Marcina „Jankosa” Jankowskieg o i jego ekipy, G2 Esports, jednak prawdziwą wisienką na torcie będzie starcie Rogue z Fnatic, które tym samym zwieńczy ósmą kolejkę zmagań.

Na pierwszy ogień pójdą dziś drużyny, które plasują się w ogonie stawki i nie mają już szans na awans do play-offów. Mowa tutaj oczywiście o FC Schalke 04 oraz Teamie Vitality. I choć obie te formacje są w podobnym położeniu, to faworytem w tym starciu jest Andrei „Odoamne” Pascu i spółka. Kolejny dzisiejszy pojedynek także wydaje się z góry przesądzony, bo naprzeciw siebie staną gracze SK Gaming i Origen. Prawdopodobnie będzie to kolejne starcie, w którym podopieczni André „Guilhoto” Guilhoto odniosą szybkie i pewne zwycięstwo, bo patrząc na ostatnie wyniki SK trudno oczekiwać, aby to ten zespół mógł zagrozić wiceliderowi klasyfikacji.

CZYTAJ TEŻ:
G2 i Fnatic w play-offach LEC, Rogue bliżej awansu – i to mimo porażki

Zdecydowanie więcej emocji czeka nas od godziny 19:00, kiedy to zobaczymy w akcji MAD Lions i Misfits Gaming. Obie piątki obecnie plasują się na czwartej pozycji, więc dla każdej ze stron jest to bardzo ważne spotkanie i zarówno jedni, jak i drudzy dadzą z siebie wszystko, dostarczając nam sporej dawki wrażeń. Z kolei już o 20:00 na Summoner’s Rift zagości ekipa Jankosa, która zmierzy się z Excel. Podobnie, jak pierwsze dwa mecze należy się spodziewać jednostronnej gry na korzyść G2. Ósmą kolejkę LEC zakończy wcześniej wspomniane starcie pomiędzy drużyną Oskara „Vandera” Bogdana a Fnatic. Mimo że zespoły dzieli spory dystans w tabeli, to próżno oczekiwać tu nudnej gry, tym bardziej że Łotrzyki już wielokrotnie zaskakiwały, prezentując się ze świetnej strony. Czy i tak będzie dziś? Dowiemy się już o 21:00.

21 marca
17:00 FC Schalke 04 vs Team Vitality BO1
18:00 SK Gaming vs Origen BO1
19:00 MAD Lions vs Misfits Gaming BO1
20:00 G2 Esports vs Excel Esports BO1
21:00 Fnatic vs Rogue BO1

Wszystkie dzisiejsze spotkania będzie można oglądać wraz z polskim komentarzem za pośrednictwem kanałów Polsat Games w serwisie Twitch oraz YouTube. Więcej szczegółowych informacji, takich jak harmonogram oraz aktualną klasyfikację sprawdzić można w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Czy istnieje życie po HUNDENIE? MAD Lions na skraju eliminacji z pierwszego etapu Flashpointa

Wczoraj Team Envy zakończył już swoją przygodę z pierwszym etapem Flashpointa. Dziś jednak do drużyny Michała "MICHA" Müllera dołączy kolejny zespół,...