W walce o tytuł mistrza Polski w League of Legends pozostały już tylko cztery drużyny. Dzisiejszego wieczoru poznamy jedną z dwóch ekip, której dane będzie nie tylko zawalczyć w finale trzeciego sezonu Ultraligi, ale także zagwarantować sobie udział w pierwszej tegorocznej odsłonie European Masters, a więc najbardziej prestiżowego turnieju drugiej klasy rozgrywkowej Starego Kontynentu. Krótko mówiąc, przed nami starcie tytanów – AGO ROGUE kontra K1ck.

AGO ROGUE vs K1CK
17:30

(...) w naszej grze brakuje wszystkiego po trochę. Nie mogę też powiedzieć, że jesteśmy pewni naszej gry, bo nie jesteśmy – tak podsumował braki, które zauważył w trakcie fazy zasadniczej trener AGO ROGUE, Alexey „Sharkz” Taranda. Mimo wszystko trudno jest myśleć, że akademia Rogue tak naprawdę odstaje poziomem względem pozostałych formacji w play-offach. Jeśli mielibyśmy doszukiwać się słabych stron zespołu Patryka "Mystiquesa" Piórkowskiego w fazie ligowej, to na pewno moglibyśmy wytknąć nieco gorszy późny etap gry. Patrząc jednak na to, jak dobrze AGO ROGUE rozgrywa początkowe kilkanaście minut, można założyć, że do ujawnienia błędów może dzisiaj wcale nie dojść.

CZYTAJ TEŻ:
Sharkz: Akademia Rogue prawdopodobnie ma aktualnie lepsze standardy niż drużyna grająca w LEC

Trzeba powiedzieć to wprost, K1CK nie jest faworytem tego spotkania, ale nikogo nie zdziwiłaby ewentualna wygrana tego zespołu. Marcin "iBo" Lebuda i jego kompani znacząco poprawili swoje występy pod koniec fazy zasadniczej Ultraligi i zdołali nawet pokonać AGO ROGUE, niszcząc tym samym perfekcyjny split podopiecznych Tarandy. Teraz jednak będą musieli pokazać, że odrobili pracę domową i przez ostatnie dwa tygodnie pracowali nad poprawą aspektów, w których to AGO ROGUE ewidentnie było górą. Warto również zaznaczyć, że przed naprawdę trudnym wyzwaniem stanie dzisiaj Paweł "delord" Szabla, dla którego będzie to pierwszy mecz w systemie BO5 w roli trenera. Draftowanie przeciwko tak doświadczonemu szkoleniowcowi jak Sharkz w serii najlepszy z pięciu z pewnością nie będzie łatwe.

Wszystkie mecze Ultraligi będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji oraz internecie na YouTube i Twitchu. Transmisja rozpocznie się o godzinie 17:00, a starcie z udziałem AGO ROGUE oraz K1CK wystartuje pół godziny później. Więcej informacji dotyczących trzeciego sezonu Ultraligi znajdziecie w naszej relacji tekstowej: