Minionego wieczoru poznaliśmy pierwszego finalistę trzeciego sezonu Ultraligi, którym po naprawdę emocjonującym starciu stało się K1CK eSports Club. Oznacza to oczywiście, że w finałowym meczu brakuje już tylko jednego konkurenta, jednakże w walce o możliwość rywalizacji na European Masters wciąż pozostają aż trzy drużyny. Dziś jedna z nich pożegna się z marzeniami o mistrzostwie naszego kraju oraz udziale w prestiżowym EU Masters. Kto przedłuży nadzieje na zdobycie tytułu i zamelduje się w małym finale Ultraligi?

devils.one vs Illuminar Gaming
17:30

Nie da się ukryć, że w ostatnich tygodniach devils.one prezentowało niebywale solidną formę. Wszyscy doskonale pamiętamy przecież triumfy nad AGO ROGUE czy też Illuminar Gaming w ostatniej kolejce fazy ligowej. Potwierdzeniem dobrego przygotowania do końcówki sezonu było również łatwe zwycięstwo przeciwko AVEZ Esport w pierwszej rundzie play-offów, kiedy to Diabły znokautowały rywali, wygrywając po trzech mapach. Dzisiaj jednak przyjdzie im się zmierzyć z o wiele trudniejszym oponentem, czyli wspomnianym Illuminar. Czy młoda krew prowadzona przez Adriana "Zeturala" Dziadkowca, który swoją drogą ma już na swoim koncie tytuł mistrza Ultraligi, da sobie radę z takimi gwiazdami jak Mateusz "Kikis" Szkudlarek czy Jesse "Jesiz" Le? Niewykluczone.

CZYTAJ TEŻ:
K1ck lepsze od AGO ROGUE! Ekipa delorda pierwszym reprezentantem Polski na EU Masters

A skoro już wspomnieliśmy Kikisa i Jesiza, to należy zauważyć, że doświadczenie w meczach o wysoką stawkę zdecydowanie stoi po stronie zawodników Illuminar. Można powiedzieć, że Kikis, Jesiz oraz Sebastian "niQ" Robak na wielkich turniejach zjedli zęby, niemniej nie oznacza to, że ich dzisiejsi przeciwnicy nie będą dla nich stanowić problemu. Przypomnijmy, że droga iHG do play-offów nie była usłana różami, bo końcowy bilans 6-8 bez dwóch zdań nie był zadowalający dla Szkudlarka i kompanów. Mimo wszystko w pierwszej rundzie fazy pucharowej Illuminar pokazało zupełnie inne oblicze i ograło piratesports, a spora w tym zasługa fantastycznej formy Robaka. Jeśli dzisiaj niQ będzie prezentował się chociaż w połowie tak dobrze, jak w minionym tygodniu, to na pewno zobaczymy wyrównaną walkę o mały finał Ultraligi.

Wszystkie mecze Ultraligi będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji oraz internecie na YouTube i Twitchu. Transmisja rozpocznie się o godzinie 17:00, a mały finał z udziałem Illuminar Gaming oraz devils.one wystartuje pół godziny później. Więcej informacji dotyczących trzeciego sezonu Ultraligi znajdziecie w naszej relacji tekstowej: