fot. ESL/Bart Oerbekke

Virtus.pro jednym z uczestników turnieju współorganizowanego przez StarLaddera

W obliczu braku możliwości zorganizowania turniejów lanowych środowisko CS:GO stara się wypełnić tę lukę zmaganiami online. Tych, jak na standardy współczesnego esportu, mamy w ostatnim czasie prawdziwy wysyp. Dziś z podobną inicjatywą wyszedł chociażby organizator ostatniego Majora, StarLadder. We współpracy z Parimatch firma ta przeprowadzi ligę z pulą nagród wynoszącą 100 tysięcy dolarów.

CZYTAJ TEŻ:
Zapowiedziano szósty sezon LOOT.BETA, wśród zaproszonych dwie polskie ekipy

Na inaugurację rozgrywek nie będziemy musieli długo czekać – otwarte kwalifikacje zapowiedziane są bowiem już na 4-5 kwietnia. Jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem faza grupowa Parimatch League CS:GO ruszy z kolei 13 kwietnia i potrwa niespełna dwa tygodnie. Finałowy etap turnieju umili wam spędzanie majówki, wszakże ta część zmagań ma odbyć się między 1 a 3 maja. Zapisów do europejskich eliminacji można dokonać w tym miejscu.

W ramach fazy zasadniczej w akcji zobaczymy 16 formacji podzielonych na dwie dywizje – europejską oraz dla drużyn z regionu CIS. W każdej z nich znajdzie się sześć zaproszonych ekip oraz dwie wyłonione w ramach kwalifikacji. Zespoły zostaną podzielone na grupy według przynależności do konkretnych części kontynentu. Do finałowego etapu awansują po dwa najlepsze składy.

Jednocześnie organizatorzy przedstawili nam już tercet uczestników ligi. Grono to tworzą gracze Virtus.pro, forZe oraz Teamu Spirit. Warto zaznaczyć, że każda z wymienionych piątek rywalizowała bądź nadal rywalizuje w bieżącym sezonie ESL Pro League.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Selfie, Team Vitality, LEC 2020 Spring Split

Wiele zabawy i sensacyjny triumf Vitality nad Fnatic w LEC

Wygrana MAD Lions z Origen spowodowała, że walka o wyższe sloty w play-offach League of Legends European Championship 2020 Spring została rozstrzygnię...

>