Potwierdziły się informacje, które podawaliśmy w połowie lutego – x-kom AGO zaprezentował dziś skład, który będzie reprezentować barwy Jastrzębi w ciągu najbliższych miesięcy. Znalazł się w nim m.in. najnowszy nabytek organizacji, Oskar "oskarish" Stenborowski.

22-latek został pozyskany przez AGO na początku marca, kończąc tym samym swój ośmiomiesięczny pobyt w Illuminar Gaming, wraz z którym sięgnął wcześniej po triumf w ESL Mistrzostwach Polski. – To, w jaki sposób skład AGO ma wyglądać w przyszłości, zostało oczywiście przegadane ze sztabem szkoleniowym. Z tego co wiem, chłopaki teraz dokończą jeszcze w starym składzie rozpoczęte już turnieje, tak aby nie wprowadzać zamieszania. Później pojawi się informacja o nowo uformowanej piątce, która przez pewien okres będzie razem grać. Wiem, że każdy z zawodników został odpowiednio wcześniej poinformowany o nadchodzącej przebudowie. Czas pokaże, co koniec końców z tego wyjdzie – mówił sam zainteresowany krótko po transferze podczas rozmowy z naszym serwisem.

CZYTAJ TEŻ:
oskarish: Gdy ktoś narusza moje zaufanie tak jak Illuminar, to nie jestem w stanie wrócić do takiej druzyny

Poza nim szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności otrzyma w końcu Maciej "F1KU" Miklas, który został zaangażowany przez Jastrzębie jesienią ubiegłego roku, otrzymując rolę szóstego zawodnika. Od czasu transferu 16-latek kilkukrotnie pojawiał się na serwerze, zastępując niedostępnych wówczas kolegów i pokazując się z naprawdę dobrej strony. Mowa tutaj m.in. o spotkaniu z Tricked Esport podczas zamkniętych europejskich eliminacji do Flashpointa czy też pojedynku z Gambit Youngsters w ramach OGA Counter PIT Season 7. Niemniej dopiero teraz na stałe wskoczył on do podstawowego składu na dłużej.

W związku z tym poza podstawową piątką znaleźli się Eryk "Leman" Kocęba i Patryk "Sidney" Korab, którzy do AGO trafili w tym samym okresie, co F1KU, dzięki trwającym kilka tygodni obserwacjom. Przy ich wsparciu drużyna zatriumfowała podczas turnieju rozgrzewkowego Polskiej Ligi Esportowej na PGA i zajęła drugie miejsce w jesiennej edycji ESL Mistrzostw Polski 2019. Ponadto Kocęba i Korab mają na swoim koncie także dwa triumfy online – w LOOT.BET/CS Season 5 i wspomnianej siódmej edycji OGA Counter PIT. Mimo wszystko wspomniana dwójka nie żegna się z organizacją definitywnie – zamiast tego będzie ona wykonywać zadania indywidualne. Jednocześnie możliwe, że zostaną oni wypożyczeni, jeżeli pojawi się zainteresowanie ich usługami.

W tej sytuacji skład x-komu AGO prezentuje się następująco:

  • Damian „Furlan” Kisłowski
  • Dominik „GruBy” Świderski
  • Miłosz „mhL” Knasiak
  • Maciej „F1KU” Miklas
  • Oskar „oskarish” Stenborowski
  • Mikołaj „minirox” Michałków – trener
  • Eryk „leman” Kocęba – rezerwowy
  • Patryk „Sidney” Korab – rezerwowy