Dosia Gambit
fot. ESL/Damian Gątkiewicz

Dosia powraca do gry. Weteran twórcą nowego rosyjskiego zespołu

Wybuch epidemii koronawirusa w Chinach przedwcześnie zakończył przygodę Mikhaila „Dosi” Stolyarova oraz Rustema „mou” Telepova z tamtejszym OneThree.TSG. Gracze po niespełna dwóch miesiącach spędzonych w Azji powrócili do swoich domów, a mou niemal od razu trafił na okres próbny do Syman Gaming. Na informację o kolejnym etapie w karierze Stolyarova przyszło nam poczekać znacznie dłużej, bo dopiero dzisiaj weteran ujawnił swoje plany.

CZYTAJ TEŻ:
AVANGAR znika z esportowej mapy świata

Mistrz PGL Major Kraków 2017 nie dołącza jednak do żadnego istniejącego składu, a przechodzi „na swoje”. Były gracz Gambit Esports sformował własny zespół o nazwie Mustang Crew, w którym u jego boku występować będzie czterech Rosjan. Najbardziej rozpoznawalnym kompanem Dosi został Pavel „hutji” Lashkov, który wraz z Vega Squadron wystąpił na czterech turniejach rangi Major. Pozostali członkowie drużyny nie mają tak bogatej przeszłości, można nawet powiedzieć, że są dosyć anonimowymi zawodnikami. Sergey „Wierd_1k” Tur oraz  Nikita „fabi” Kvochkin grali z hutjim w miksie buaksib; stałego pracodawcy nie miał również najmłodszy akcent całego zestawienia, 19-letni  Vladimir „la3euka” Shurygin.

W pewnym momencie każdy doświadczony zawodnik zaczyna myśleć o założeniu zespołu. Bycie obecnym zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz tego procesu daje inne spojrzenie na grę, pracę zespołową czy przygotowywanie strategii. Mustang Crew jest już na bootcampie i przygotowuje się do nadchodzących rozgrywek – powiedział twórca ekipy i przy okazji jej in-game leader, Dosia.


Skład Mustang Crew wygląda następująco:

  • Mikhail „Dosia” Stolyarov
  • Nikita „fabi” Kvochkin
  • Pavel „hutji” Lashkov
  • Vladimir „la3euka” Shurygin
  • Sergey „Wierd_1k” Tur
  • Viktor „vidoq” Manaenkov – trener
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Rewanż udany! AGO ROGUE Mistrzem Polski w League of Legends

Wielu uważało, że to K1ck eSports Club było faworytem finałowego starcia trzeciego sezonu Ultraligi, jednakże to AGO ROGUE zdecydowanie triumfowało i...

>