Szykowaliśmy się na wieczór pełen emocji; otrzymaliśmy natomiast trzy jednostronne pojedynki. Tak jest, to już koniec pierwszego etapu ESL Pro League Season 11, przynajmniej jeśli chodzi o europejską dywizję. Dość niespodziewanie przepustki do kolejnej fazy rywalizacji nie wywalczyło sobie G2 Esports, a zatem finalista Intel Extreme Masters Katowice 2020. W grupie D najlepsze okazało się bowiem mousesports, za którego plecami uplasowały się FaZe Clan oraz OG.

Jeszcze przed piątkowymi spotkaniami z marzeniami o przedłużeniu swojego ligowego bytu pożegnały się Virtus.pro oraz TYLOO, które stanęły do bezpośredniej walki o nagrodę pocieszenia. Piątka z regionu CIS dokonała dziś czegoś przełomowego, wygrywając drugie spotkanie z rzędu, co pod banderą VP nie zdarzyło jej się... nigdy. Niemniej tak jak już wspomnieliśmy, była to tylko potyczka o pietruszkę, o której jutro pamiętać będą nieliczni.

Nieprzespana noc na pewno czeka za to reprezentantów G2. Nemanja "nexa" Isaković i spółka nie postawili przecież zdecydowanego oporu reprezentantom mouz, na obu mapach zdobywając kolejno tylko dziewięć i jedenaście oczek. Niepowodzenie to okazało się tragiczne w skutkach, gdyż Samurajowie tym samym stracili szansę na awans do choćby barażów. W nich zobaczymy więc OG oraz FaZe Clan, które dziś spotkały się na placu boju. I co tu dużo mówić, swoją wyższość wyraźnie pokazali przedstawiciele amerykańskiej organizacji, którzy dwukrotnie oddali rywalowi zaledwie siedem punktów.

Komplet dzisiejszych wyników wygląda tak:

3 kwietnia

Grupa D

18:30 mousesports 2:0 G2 Esports
Nuke 16:9
Train 16:11
18:30 Virtus.pro 2:0 TYLOO
Inferno 16:8
Vertigo 16:4
18:30 FaZe Clan 2:0 OG
Dust2 16:7
Nuke 16:7

Tak z kolei prezentuje się końcowy układ tabeli grupy D:

Grupa D – Europa
# Drużyna M W P
1. mousesports 5 4 1
2. FaZe Clan 5 3 2
3. OG 5 3 2
4. G2 Esports 5 3 2
5. Virtus.pro 5 2 3
6. TYLOO 5 0 5
Legenda:
 Awans do drugiej fazy grupowej
 Awans do barażu o awans do drugiej fazy
 Brak awansu

Rywalizacja zostanie wznowiona już jutro – czekają nas przecież baraże o awans do drugiej fazy grupowej europejskiej dywizji. Po więcej informacji na temat 11. sezonu ESL Pro League zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.