fot. ESL/Jak Howard

Druga faza ESL Pro League bez G2! mousesports wygrywa grupę D

Szykowaliśmy się na wieczór pełen emocji; otrzymaliśmy natomiast trzy jednostronne pojedynki. Tak jest, to już koniec pierwszego etapu ESL Pro League Season 11, przynajmniej jeśli chodzi o europejską dywizję. Dość niespodziewanie przepustki do kolejnej fazy rywalizacji nie wywalczyło sobie G2 Esports, a zatem finalista Intel Extreme Masters Katowice 2020. W grupie D najlepsze okazało się bowiem mousesports, za którego plecami uplasowały się FaZe Clan oraz OG.

Jeszcze przed piątkowymi spotkaniami z marzeniami o przedłużeniu swojego ligowego bytu pożegnały się Virtus.pro oraz TYLOO, które stanęły do bezpośredniej walki o nagrodę pocieszenia. Piątka z regionu CIS dokonała dziś czegoś przełomowego, wygrywając drugie spotkanie z rzędu, co pod banderą VP nie zdarzyło jej się… nigdy. Niemniej tak jak już wspomnieliśmy, była to tylko potyczka o pietruszkę, o której jutro pamiętać będą nieliczni.

Nieprzespana noc na pewno czeka za to reprezentantów G2. Nemanja „nexa” Isaković i spółka nie postawili przecież zdecydowanego oporu reprezentantom mouz, na obu mapach zdobywając kolejno tylko dziewięć i jedenaście oczek. Niepowodzenie to okazało się tragiczne w skutkach, gdyż Samurajowie tym samym stracili szansę na awans do choćby barażów. W nich zobaczymy więc OG oraz FaZe Clan, które dziś spotkały się na placu boju. I co tu dużo mówić, swoją wyższość wyraźnie pokazali przedstawiciele amerykańskiej organizacji, którzy dwukrotnie oddali rywalowi zaledwie siedem punktów.

Komplet dzisiejszych wyników wygląda tak:

3 kwietnia

Grupa D

18:30 mousesports 2:0 G2 Esports
Nuke 16:9
Train 16:11
18:30 Virtus.pro 2:0 TYLOO
Inferno 16:8
Vertigo 16:4
18:30 FaZe Clan 2:0 OG
Dust2 16:7
Nuke 16:7

Tak z kolei prezentuje się końcowy układ tabeli grupy D:

Grupa D – Europa
# Drużyna M W P
1. mousesports 5 4 1
2. FaZe Clan 5 3 2
3. OG 5 3 2
4. G2 Esports 5 3 2
5. Virtus.pro 5 2 3
6. TYLOO 5 0 5
Legenda:
 Awans do drugiej fazy grupowej
 Awans do barażu o awans do drugiej fazy
 Brak awansu

Rywalizacja zostanie wznowiona już jutro – czekają nas przecież baraże o awans do drugiej fazy grupowej europejskiej dywizji. Po więcej informacji na temat 11. sezonu ESL Pro League zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

VALORANT: Jak wygląda menu, tutorial, ustawienia i skiny? [WIDEO]