STS
fot. ESL/Jak Howard

rallen poszedł w ślady MICHA, Polacy poza play-offami Flashpointa

Karol „rallen” Rodowicz podzielił los Michała „MICHA” Müllera i pożegnał się już z pierwszym sezonem Flashpointa. Zespół Polaka, c0ntact Gaming, poległ bowiem z FunPlus Phoenix, przez co nie uzyskał dostatecznej liczby punktów, by znaleźć się w czołowej ósemce rozgrywek.

c0ntact Gaming 1:2 FunPlus Phoenix
Dust2 7:16 Inferno 16:3 Nuke 11:16

Rodowicz i spółka od samego początku mieli ogromne problemy ze swoimi rywalami z Ameryki Północnej. Już na Duście2, gdzie c0ntact wystartowało w obronie, to właśnie FPX punktowało częściej, nic sobie nie robiąc z pułapek zastawianych przez drużynę ze Starego Kontynentu. W efekcie tuż po przerwie Michael „dapr” Gulino i spółka mogli pochwalić się trzypunktowym prowadzeniem, które otwierało im prostą drogę do zwycięstwa. I ostatecznie ekipa znana wcześniej jako Bad News Bears po tę wygraną sięgnęła, bo po zmianie stron oddała oponentom jeszcze tylko jedno oczko i gładko zatriumfowała 16:7.

CZYTAJ TEŻ:
Play-offy pierwszego sezonu Flashpointa bez ekipy MICHA

Odpowiedź c0ntact była błyskawiczna. Podopieczni Neila „NeiLa_M” Murphy’ego na wybranym przez FPX Inferno byli bezlitośni i chociaż w pierwszych minutach to oni przegrywali 1:3, to potem w świetnym stylu przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Świetnym, bo nie pozwolili przeciwnej piątce na zgarnięcie już ani jednej rundy i sami zanotowali serię aż piętnastu z rzędu, która pozwoliła im rozgromić rywali 16:3. Problem w tym, że na decydującym Nuke’u znowu zaczęło przeważać FunPlus Phoenix. Przeciętna pierwsza połowa w wykonaniu rallena i spółki, po której tracili oni aż siedem oczek, była brzemienna w skutkach, bo chociaż potem formacja ze Starego Kontynentu próbowała jeszcze włączyć się do gry, to próby te na niewiele się zdały. Ostatnie słowo należało do FPX, które wygrało 16:1 i tym samym wyrzuciło c0ntact za burtę.

Mimo że przed nami jeszcze trzy spotkania, to już teraz wiemy, kto nie znajdzie się w play-offach – mowa tutaj o c0ntact Gaming, Copenhagen Flames, Dignitas oraz Teamie Envy. Po więcej informacji na temat Flashpoint Season 1 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Miliony dolarów w błoto? Huni rozpoczyna poszukiwania nowej ekipy!

Wczoraj późnym wieczorem esportową scenę League of Legends obiegła (nie)spodziewana wiadomość, o tym, że Dignitas zdecydowało się umożliwić Heo "Hunie...