Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 30 marca – 5 kwietnia

W ubiegłym tygodniu można było narzekać na wiele rzeczy, ale z pewnością nie na nudę. Poznaliśmy bowiem szczegóły dotyczące nowych składów Illuminar oraz x-kom AGO. Co więcej, ESL wyjaśniło, jak będzie przebiegać proces kwalifikacji na jesiennego Majora, a w międzyczasie zakończył się trzeci sezon Ultraligi. Poniżej znajdują się krótkie opisy tych i innych najważniejszych zdarzeń ostatnich siedmiu dni.

Illuminar rekrutuje znanych graczy

Po zmianach w Illuminar, do których doszło w lutym i nieudanych próbach zbudowania składu opartego o młodych zawodników, organizacja postanowiła zatrudnić doświadczonych graczy. Wśród nowych nazwisk znajdziemy dwóch byłych reprezentantów Virtus.pro – Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego i Arka „Vegiego” Nawojskiego. Do nich dołączy zaś Mikołaj „mouz” Karolewski.

Illuminar ściąga posiłki – Snax, Vegi i mouz wspomogą drużynę w kolejnych miesiącach

Nikt nie będzie pewny gry na jesiennym Majorze

Po przeniesieniu Majora na listopad zastanawiano się, jak rozwiązana zostanie sprawa z eliminacjami. Ostatecznie dzięki procesowi znanemu jako ESL One: Road to Rio żadna z ekip nie może być pewna występu w Brazylii. W kilku turniejach będzie można zdobyć specjalne punkty, które ostatecznie pozwolą na awans. Będą mogły o nie walczyć również inne drużyny, w tym Polacy.

Nowy system kwalifikacji na Majora CS:GO w Rio! Polacy ponownie z szansą na awans

oskarish i F1KU w podstawowym składzie AGO

x-kom AGO zaprezentowało w ubiegłym tygodniu skład, który będzie reprezentował organizację na najbliższych turniejach. Znalazł się w nim Oskar „oskarish” Stenborowski – zawodnik pozyskany z Illuminar na początku marca. Tym razem na pierwszym planie wystąpi również Maciej „F1KU” Miklas, zatrudniony już w ubiegłym roku, który dotychczas wchodził na serwer, gdy inny gracz był nieosiągalny.

oskarish i F1KU wchodzą do podstawowego składu AGO!

Co wiemy o VALORANT?

W ostatnim czasie na Cybersporcie pojawiło się mnóstwo materiałów powiązanych z VALORANTEM. Oto zbiorczy artykuł, gdzie znajdują się wszelkie informacje, które możesz poznać jeszcze przed wyjściem tytułu z zamkniętej bety. Dowiesz się m.in. więcej o mapach, broniach oraz ekonomii gry mającej wg Riot zagrozić Counter-Strike’owi.

VALORANT w pigułce. Co wiemy po testach?

AGO ROGUE wygrywa 3. sezon Ultraligi

Trzeci sezon Ultraligi można uznać oficjalnie za zamknięty. Mimo że to K1ck eSports Club było faworytem finałowego starcia, to AGO ROGUE postawiło kropkę nad i, przegrywając w trakcie całego pojedynku zaledwie jedną potyczkę. Obie walczące drużyny ponadto zapewniły sobie awans na EU Masters, które w tym roku przeszło rewolucję.

Rewanż udany! AGO ROGUE Mistrzem Polski w League of Legends

Koniec operacji, nowe mapy oraz skrzynka

W środę na serwery CS:GO trafiła aktualizacja oficjalnie kończąca operację Shattered Web. Do gry zostały dodane również dwie nowe mapy – Anubis i Chlorine, które zastąpiły Breach i Studio. Valve postanowiło również zaprezentować skrzynkę Prisma 2, która zawiera szesnaście skórek noży oraz noże z kolekcji Horizon. W ostatnich dniach CS:GO znowu pobił rekord. Tym razem w jednym momencie zgromadził aż 1,2 miliona graczy.

Aktualizacja CS:GO – nowa skrzynka, dwie nowe mapy, koniec operacji Shattered Web

rallen i MICHU nie zagrają w play-offach Flashpointa

W sobotę Team Envy został wyeliminowany z drugiej fazy Flashpointa, przez co Michał „MICHU” Müller i jego koledzy utracili szansę na udział w play-offach. Dzień później taki sam los spotkał c0ntact Gaming, w którym walczy Karol „rallen” Rodowicz. Ekipa Polaka nie zdołała pokonać FunPlus Phoenix i zakończyła turniej na ostatniej pozycji w tabeli.

rallen poszedł w ślady MICHA, Polacy poza play-offami Flashpointa

AVANGAR kończy esportową działalność

Po siedmiu miesiącach od świętowania drugiego miejsca na Majorze w Berlinie AVANGAR zdecydowało się wycofać z dotychczasowej rywalizacji na serwerach. Organizacja zamierza się skupić na budowie oraz rozwoju esportowych obiektów w Kazachstanie. Ruch ten był dość zaskakujący, pamiętając, że organizacja dwa miesiące temu zaprezentowała nowy skład CS:GO.

AVANGAR znika z esportowej mapy świata


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Jak wygrani z przegranymi, czyli kolejny dzień z ESL Pro League

Nowy tydzień, ta sama, dobra ESL Pro League. Po wczorajszej inauguracji drugiej fazy grupowej nie ma czasu na odpoczynek, bo trzeba ruszać dalej. A ow...