STS
fot. twitter.com/dignitas

Koniec fazy grupowej Flashpointa – osiem ekip zostaje w grze, cztery odpadają

Po niespełna miesiącu faza grupowa Flashpointa dobiegła końca. Po dwóch etapach zmagań z rozgrywkami pożegnały się cztery formacje, wśród których niestety znalazły się dwie ekipy z Polakami w składzie – c0ntact Gaming oraz Team Envy. Michał „MICHU” Müller i jego koledzy szczególnego pecha mieli w etapie pierwszym, gdy z powodu problemów natury wizowej musieli rywalizować […]

Po niespełna miesiącu faza grupowa Flashpointa dobiegła końca. Po dwóch etapach zmagań z rozgrywkami pożegnały się cztery formacje, wśród których niestety znalazły się dwie ekipy z Polakami w składzie – c0ntact Gaming oraz Team Envy.

Michał „MICHU” Müller i jego koledzy szczególnego pecha mieli w etapie pierwszym, gdy z powodu problemów natury wizowej musieli rywalizować na serwerze przy wsparciu swojego trenera. Po części przyczyniło się to zapewne do tego, że Envy pod względem liczby zgromadzonych punktów zajęło przedostatnie miejsce, wyprzedzając tylko Copenhagen Flames. Nieco lepiej poradziła sobie ekipa Karola „rallena” Rodowicza, której koniec końców do awansu zabrakło zaledwie pięciu oczek. Ponadto z ligą pożegnało się też Dignitas, które wraz z pełniącym rolę zmiennika Ladislavem „GuardiaNem” Kovácsem nie włączyło się realnie do walki o najwyższe lokaty.

A skoro już o najwyższych lokatach mowa – te przypadły w udziale MAD Lions oraz MIBR, które jako jedyne triumfowały w obu fazach. Można to zresztą uznać za pewną niespodziankę, bo oba zespoły ostatnimi czasy mierzyły się z pewnymi problemami, ale te w końcowym rozrachunku nie przeszkodziły im w osiąganiu dobrych rezultatów. Z dobrej strony pokazały się HAVU Gaming, które jeszcze kilka miesięcy temu rywalizowało w ESEA Mountain Dew League, a także nieposiadające nawet wsparcia organizacji Orgless. Warto też wspomnieć o FunPlus Phoenix, któremu nie przeszkodziły niedawne zawirowania natury kadrowej związane z koniecznością wymiany całego składu między pierwszą a drugą fazą.

Końcowa klasyfikacja fazy grupowej prezentuje się następująco:

# Drużyna Faza 1. Faza 2. Punkty
1. MAD Lions 75 75 150
2. MIBR 75 75 150
3. HAVU Gaming 50 75 125
4. Cloud9 75 50 125
5. Gen.G Esports 30 50 80
6. Chaos Esports Club 50 15 65
7. FunPlus Phoenix 15 50 65
8. Orgless 50 15 65
9. c0ntact Gaming 30 30 60
10. Dignitas 30 30 60
11. Team Envy 15 30 45
12. Copenhagen Flames 15 15 30

Teraz przed nami trzy dni przerwy. Jednakże już 9 kwietnia rozgrywki powrócą wraz ze startem fazy pucharowej. Po więcej informacji na temat Flashpoint Season 1 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 30 marca – 5 kwietnia

W ubiegłym tygodniu można było narzekać na wiele rzeczy, ale z pewnością nie na nudę. Poznaliśmy bowiem szczegóły dotyczące nowych składów Illuminar o...