STS
fot. DreamHack/Adela Sznajder

MIBR czeka na rywala. Dziś mały finał pierwszego sezonu Flashpointa

W grze o końcowy triumf w pierwszym sezonie Flashpointa i główną nagrodę w wysokości pół miliona dolarów pozostały już tylko trzy formacje. O ile jednak MIBR ma już pewne miejsce w decydującym meczu rozgrywek, tak HAVU Gaming i MAD Lions muszą je sobie dopiero wywalczyć poprzez mały finał.

MAD Lions vs HAVU Gaming
21:00 (BO3)

Jeszcze przed startem obecnej kampanii Duńczycy zdecydowali się na niespodziewaną roszadę. Na ławce rezerwowych wylądował bowiem twórca składu oraz jego dotychczasowy lider, Nicolai „HUNDEN” Petersen. Jego fotel na cztery dni przed pierwszym spotkaniem w ramach Flashpointa zajął znany m.in. z Teamu Dignitas i Heroic Asger „AcilioN” Larsen. Pierwsze efekty tej zmiany były rozczarowujące, bo skandynawska piątka poległa właśnie z HAVU. Niemniej im było dalej, tym gra wyglądała coraz lepiej. Dość powiedzieć, że wspomniana porażka była jedyną do czasu niedawnego finału drabinki wygranych, w którym lepszy od popularnych Lwów okazał się MIBR.

CZYTAJ TEŻ:
CS:GO z nowym rekordem popularności! Gra przebiła wynik Doty 2

Jeśli zaś chodzi o Finów, to trzeba pamiętać, gdzie ich zespół znajdował się jeszcze kilka miesięcy temu. A znajdował się na drugim poziomie rozgrywkowym, w ESEA Mountain Dew League, i usilnie próbował pukać do raju, jakim jest ESL Pro League. Ostatecznie się nie udało, na co wpływ miała też niedawna reorganizacja ligi ESL, w związku czym drużyna z północy Europy postanowiła spróbować swoich sił gdzie indziej i na pewno tego nie żałuje. Podopieczni Taneliego „diSTURBEDA” Veikkoli dzięki triumfom m.in. nad Chaos Esports Clubem i Gen.G Esports już teraz mogą być pewni, że wygrają co najmniej 100 tysięcy dolarów. A to przecież jeszcze nie koniec.

Anglojęzyczna transmisja z meczu pomiędzy MAD Lions a HAVU Gaming dostępna będzie na pod tym adresem, z kolei spotkanie wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można tutaj. Po więcej informacji na temat Flashpoint Season 1 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Soren

Pierwsze otwarte eliminacje do ESL MP za nami, Dr Pepper i Marcepany z awansem

W czwartek do gry przystępowało 256 drużyn, niemniej cel osiągnąć mogły tylko cztery z nich. I osiągnęły – podczas zakończonych w piątek pierwszych ot...