fot. DreamHack/Alex Maxwell

Envy słabsze od C9. Zespół MICHA z ostatnią szansą na awans na DH Masters Spring

DreamHack Masters Spring 2020 jeszcze nie dla Teamu Envy. Zespół Michała „MICHA” Müllera minionej nocy przegrał z Cloud9 w finale górnej drabinki północnoamerykańskich eliminacji, marnując tym samym pierwszą, ale jednocześnie nieostatnią szansę na awans.

Cloud9 2:1 Team Envy
Nuke 14:16 Overpass 16:5 Train 16:14

Już to, co działo się na Nuke’u, dobitnie pokazało nam, że trudno będzie o wytypowanie zwycięzcy, bo obie drużyny prezentowały porównywalny poziom. Nieco lepiej zaczęło co prawda Cloud9, które grało w obronie, ale Envy błyskawicznie odpowiedziało – i tak to trwało, w efekcie czego tuż przed przerwą tablica wyników wskazywała 8:7. Jednak po przejściu na stronę CT MICHU i jego koledzy zyskali nowe siły. Sam Polak prezentował się zresztą bardzo dobrze i opuszczał serwer z 29 eliminacjami na koncie. Jego zespół natomiast stopniowo przybliżał się do wygranej, chociaż w końcowych minutach spuścił z tonu, co mógł przypłacić nawet porażką. Ale do tej ostatecznie nie doszło, bo skład Polaka rzutem na taśmę przechylił szalę na swoją stronę, triumfując 16:14.

CZYTAJ TEŻ:
Jeszcze nie tym razem. AVEZ odpada z eliminacji do DH Masters po porażce z OG

Odpowiedź C9 była miażdżąca. Uczestnicy Intel Extreme Masters Katowice 2020 na Overpassie przejechali się po Envy niczym walec, na przestrzeni całej mapy oddając oponentom zaledwie pięć oczek, z czego trzy były efektem przegranej na początku starcia pistoletówki. Potrzebny był więc Train, który miał przesądzić o losach zwycięstwa. Co ciekawe, jeszcze po pierwszej połowie wydawało się, że zwycięstwo padnie łupem Müllera i spółki, którzy, grając w ataku, wypracowali sobie aż siedmiopunktowe prowadzenie. Niemniej potem nadszedł comeback ze strony C9, które nie odpuszczało, nawet gdy rywal zgarnął 14. oczko. I dopięło swego, w ostatniej chwili wygrywając 16:14, a po drodze zgarniając również taką rundę:

Mimo tej porażki Team Envy nadal liczy się w grze o miejsce na DreamHack Masters Spring 2020. Wszystko rozstrzygnie się dzisiejszej nocy, gdy to MICHU wraz z kolegami podejmą w finale dolnej drabinki Bad News Bears. Początek tego meczu zaplanowano na 1 w nocy polskiego czasu, a obejrzeć go będzie można pod tym adresem.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 13-19 kwietnia

W minionym tygodniu zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem były play-offy League of Legends European Championships. Prócz tego Valve zafundowało fano...