Pojawiające się od jakiegoś czasu plotki wreszcie znalazły swoje potwierdzenie – Elias "Jamppi" Olkkonen oficjalnie został nowym graczem ENCE. Tym samym fińska formacja, śladem m.in. Astralis, stworzyła sześcioosobowy skład, którego przyszłość rozpatrzona zostanie w połowie czerwca.

18-letni Olkkonen od dawna miał przypiętą łatkę sporego talentu, wydawało się jednak, że może on pożegnać się z marzeniami o wielkiej karierze. A wszystko z powodu VAC-a, który został nałożony na jedno z jego kont, gdy Jamppi miał dwanaście lat. To właśnie przez tę sytuację młody zawodnik w ubiegłym roku nie trafił ostatecznie do OG, jednak dla ENCE nie było to już problemem. – Wspieramy Eliasa w jego dążeniach do zmiany decyzji Valve i uważamy, że konsekwencje, które poniósł, są zbyt daleko idące. Jako organizacja skłaniamy CSSPA, by na poważnie przyjrzała się sprawie nie tylko dla Eliasa, ale także ze względu na podobne wydarzenia w przyszłości, gdy wielu utalentowanych graczy straci szansę na karierę z powodu błędów popełnianych nierzadko jeszcze jako osoby niepełnoletnie – napisano w oficjalnym oświadczeniu.

CZYTAJ TEŻ:
QuickScope: W pogoni za marzeniami i normalnością

O możliwych ruchach kadrowych w szeregach ENCE mówiono już od dawna, co było następstwem rozczarowującej postawy formacji. Na ten moment jednak żaden z zawodników nie stracił swojego miejsca w drużynie – zamiast tego formacja stworzyła sześcioosobowy skład. Ten w dotychczasowym ustawieniu zaprezentuje nam się podczas ruszającego już jutro ESL One Road to Rio, natomiast w ramach DreamHack Masters Spring 2020 oraz eliminacji do BLAST do gry wskoczy Jamppi. Zastąpi on wówczas Samiego "xseveNa" Laasanena, który usiądzie na ławce rezerwowych. Ten stan ma potrwać aż do połowy czerwca i dopiero wtedy organizacja zadecyduje o ostatecznym kształcie zespołu.

Ostatnie miesiące były dla nas naprawdę trudne, co wpłynęło na psychikę graczy, a to z kolei odcisnęło swoje piętno na ich grze. Jako organizacja musimy zrobić krok naprzód w kierunku profesjonalizacji naszego otoczenia na wiele sposobów. Nasze wyniki były bardzo rozczarowujące, zatem zmiany musiały mieć miejsce. Transfer Eliasa do naszej drużyny to okazja, której nie mogliśmy przegapić, a on sam zasługuje na szansę, by pokazać światu swój talent – stwierdził Niklas Ojalainen, generalny menadżer ENCE.

W tej sytuacji skład ENCE prezentuje się następująco:

  • Aleksi "allu" Jalli
  • Jere "sergej" Salo
  • Jani "Aerial" Jussila
  • Sami "xseveN" Laasanen
  • Miikka "suNny" Kemppi
  • Elias "Jamppi" Olkkonen
  • Slaava "Twista" Räsänen – trener