STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Cyberwolves po udany debiut w ESL Mistrzostwach Polski, PACT po kolejne punkty

Pierwszy dzień ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2020 upłynął nam pod znakiem rywalizacji zawodników obytych już ze ścisłą krajową czołówką. Dziś do akcji wkroczą natomiast trzy zespoły dopiero aspirujące do miana polskiej śmietanki, a także Actina PACT, który pokusi się o wykorzystanie nabranego wczoraj rozpędu. W poniedziałkowy wieczór swój debiut w najbardziej prestiżowych rodzimych rozgrywkach CS:GO […]

Pierwszy dzień ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2020 upłynął nam pod znakiem rywalizacji zawodników obytych już ze ścisłą krajową czołówką. Dziś do akcji wkroczą natomiast trzy zespoły dopiero aspirujące do miana polskiej śmietanki, a także Actina PACT, który pokusi się o wykorzystanie nabranego wczoraj rozpędu.

W poniedziałkowy wieczór swój debiut w najbardziej prestiżowych rodzimych rozgrywkach CS:GO zanotowało AVEZ Esport, lecz Ośmiornice nie będą miło wspominać dwumeczu z x-kom AGO. A w jakich nastrojach swoje premierowe starcie w ESL MP zakończy Łomża 0,0% Cyberwolves? Wbrew pozorom Olaf „olfii” Tyszkiewicz i spółka wcale nie stoją na straconej pozycji – rywalem niedawnych pogromców Pompa Teamu będzie wszak CLEANTmix, którego dyspozycja jest jedną wielką niewiadomą. Szósty zespół ostatniej edycji zawodów już jakiś czas temu dokonał przecież dwóch roszad personalnych, po których nie miał praktycznie żadnych okazji, by sprawdzić się na tle innych polskich drużyn. Jeśli jednak Konrad „koyot” Hadała i spółka marzą o powtórzeniu dobrego występu z ubiegłej jesieni, to już dziś powinni zacząć punktować.

CZYTAJ TEŻ:
Krajowa czołówka w sosie własnym. Rozlosowano grupy Esport Tour Pro

W zamkniętych eliminacjach awans do głównej części ESL MP wywalczyło sobie nie tylko Cyberwolves – nieco szybciej odetchnąć z ulgą mogli przecież reprezentanci Izako Boars. Dziki to kolejna organizacja, która w tym roku dokonała rewolucji kadrowej. Nowo sformowany skład ma jasny cel – zrehabilitować się za blamaż poprzedniego wcielenia ekipy w jesiennej odsłonie krajowego czempionatu. Gorzej na pewno nie będzie – kilka miesięcy temu IB nie zanotowało przecież ani jednej wygranej.

Problem tkwi jednak w tym, że i rywale Dzików nie próżnowali. Weźmy np. taki PACT, który stanie dziś na drodze podopiecznych Bartosza „Hypera” Wolnego. Prowadzony przez Dawida „lunAtica” Cieślaka zespół wczoraj pokazał, że nie zmarnował okresu przygotowawczego i w dwumeczu z Illuminar Gaming zgarnął aż cztery punkty, zgłaszając swoją kandydaturę do walki o najwyższe laury. Nie bez powodu PACT ściągnął w końcu w swoje szeregi Jacka „MINISE’A” Jeziaka, a zatem snajpera, który zna już smak triumfu w ESL Mistrzostwach Polski.

Dzisiejszy harmonogram prezentuje się następująco:

28 kwietnia
18:30 CLEANTmix vs Łomża 0,0% Cyberwolves Mirage
19:30 Łomża 0,0% Cyberwolves vs CLEANTmix Inferno
20:30 Izako Boars vs Actina PACT Train
21:30 Actina PACT vs Izako Boars Dust2

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2020 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Falstart obrońców tytułu w ESL Mistrzostwach Polski

Występujące w roli obrońców tytułu ESL Mistrzów Polski, ale grające w mocno odświeżonym składzie Illuminar Gaming w swoim pierwszym dwumeczu nowego se...