STS
fot. Riot Games

Faza grupowa EU Masters na finiszu. Dziś bez Polaków

Ostatnie trzy wieczory były niezmiernie emocjonujące dla polskich widzów League of Legends. Nie ma się jednak co dziwić, bo w każdym z nich nasi rodacy walczyli o awans do kolejnego etapu European Masters. I choć nie każdemu się to udało, to i tak mieliśmy na czym zawiesić oko. Nieco inaczej będzie dzisiaj, bo do walki […]

Ostatnie trzy wieczory były niezmiernie emocjonujące dla polskich widzów League of Legends. Nie ma się jednak co dziwić, bo w każdym z nich nasi rodacy walczyli o awans do kolejnego etapu European Masters. I choć nie każdemu się to udało, to i tak mieliśmy na czym zawiesić oko. Nieco inaczej będzie dzisiaj, bo do walki o wydostanie się z grupy przystąpią formacje ze zbioru D, gdzie polskich akcentów zwyczajnie nie ma.

W tym zestawieniu sytuacja wygląda podobnie, jak przed startem wczorajszych meczów w grupie C z K1ck eSports Clubem. Trzy drużyny – Energypot Wizards, Fnatic Rising oraz mousesports – mają na koncie po dwie wygrane i jedną porażkę i to między nimi najprawdopodobniej odbędzie się ostateczna walka o dwa sloty w ćwierćfinałach. W najgorszym położeniu na chwilę obecną znajduje się eSuba, dla której jakakolwiek porażka w dzisiejszych meczach oznacza utratę szans na play-offy EU Masters. Innymi słowy, aby utrzymać się w walce o awans, Czesi muszą wygrać wszystkie trzy zaplanowane starcia, a następnie wyjść górą w dogrywce.

CZYTAJ TEŻ:
Obie drużyny z Polski w play-offach EU Masters! K1ck kolejnym ćwierćfinalistą turnieju

Jako pierwsi w szranki staną jednak dwaj z trzech liderów zestawienia, czyli mousesports i Energypot Wizards. Następnie eSuba podejmie Fnatic Rising w walce o przedłużenie swoich szans na awans, a tuż po tym starciu mistrzowie rozgrywek Wielkiej Brytanii i Irlandii podejmą Myszy z Prime League. Około 21:00 w akcji ponownie zobaczymy eSubę, która tym razem zmierzy się najpierw z mistrzami bałkańskiej ligi, a następnie z mousesports. W ostatnim zaplanowanym meczu podopieczni Ambroža „Phaxiego” Hrena zagrają z FNC Rising. Potem, zależnie od sytuacji w grupach, odbędzie się tie-break o pierwsze miejsce lub wydostanie się z grupy. Jeśli jednak co najmniej trzy drużyny będą miały taki sam bilans, na dogrywki będziemy musieli poczekać do jutra.

Harmonogram dzisiejszych meczów EU Masters:

2 maja
18:00 mousesports vs Energypot Wizards BO1
19:00 Fnatic Rising vs eSuba BO1
20:00 Fnatic Rising vs mousesports BO1
21:00 eSuba vs Energypot Wizards BO1
22:00 eSuba vs mousesports BO1
23:00 Energypot Wizards vs Fnatic Rising BO1

Mecze głównego turnieju European Masters będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games na Twitchu oraz YouTube. Transmisja rozpocznie się około 17:45, a pierwszy mecz – kwadrans później. Po więcej informacji dotyczących EU Masters 2020 Spring zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ekipa Izaka zagra w Twitch Rivals w VALORANTA

Jeśli dalej nie wiecie, jak spędzić sobotnie późne popołudnie, z pomocą może przyjść turniej Twitch Rivals: VALORANT Showdown. W zmaganiach przeznaczo...