fot. Riot Games

Faza grupowa EU Masters na finiszu. Dziś bez Polaków

Ostatnie trzy wieczory były niezmiernie emocjonujące dla polskich widzów League of Legends. Nie ma się jednak co dziwić, bo w każdym z nich nasi rodacy walczyli o awans do kolejnego etapu European Masters. I choć nie każdemu się to udało, to i tak mieliśmy na czym zawiesić oko. Nieco inaczej będzie dzisiaj, bo do walki o wydostanie się z grupy przystąpią formacje ze zbioru D, gdzie polskich akcentów zwyczajnie nie ma.

W tym zestawieniu sytuacja wygląda podobnie, jak przed startem wczorajszych meczów w grupie C z K1ck eSports Clubem. Trzy drużyny – Energypot Wizards, Fnatic Rising oraz mousesports – mają na koncie po dwie wygrane i jedną porażkę i to między nimi najprawdopodobniej odbędzie się ostateczna walka o dwa sloty w ćwierćfinałach. W najgorszym położeniu na chwilę obecną znajduje się eSuba, dla której jakakolwiek porażka w dzisiejszych meczach oznacza utratę szans na play-offy EU Masters. Innymi słowy, aby utrzymać się w walce o awans, Czesi muszą wygrać wszystkie trzy zaplanowane starcia, a następnie wyjść górą w dogrywce.

CZYTAJ TEŻ:
Obie drużyny z Polski w play-offach EU Masters! K1ck kolejnym ćwierćfinalistą turnieju

Jako pierwsi w szranki staną jednak dwaj z trzech liderów zestawienia, czyli mousesports i Energypot Wizards. Następnie eSuba podejmie Fnatic Rising w walce o przedłużenie swoich szans na awans, a tuż po tym starciu mistrzowie rozgrywek Wielkiej Brytanii i Irlandii podejmą Myszy z Prime League. Około 21:00 w akcji ponownie zobaczymy eSubę, która tym razem zmierzy się najpierw z mistrzami bałkańskiej ligi, a następnie z mousesports. W ostatnim zaplanowanym meczu podopieczni Ambroža „Phaxiego” Hrena zagrają z FNC Rising. Potem, zależnie od sytuacji w grupach, odbędzie się tie-break o pierwsze miejsce lub wydostanie się z grupy. Jeśli jednak co najmniej trzy drużyny będą miały taki sam bilans, na dogrywki będziemy musieli poczekać do jutra.

Harmonogram dzisiejszych meczów EU Masters:

2 maja
18:00 mousesports vs Energypot Wizards BO1
19:00 Fnatic Rising vs eSuba BO1
20:00 Fnatic Rising vs mousesports BO1
21:00 eSuba vs Energypot Wizards BO1
22:00 eSuba vs mousesports BO1
23:00 Energypot Wizards vs Fnatic Rising BO1

Mecze głównego turnieju European Masters będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games na Twitchu oraz YouTube. Transmisja rozpocznie się około 17:45, a pierwszy mecz – kwadrans później. Po więcej informacji dotyczących EU Masters 2020 Spring zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ekipa Izaka zagra w Twitch Rivals w VALORANTA

Jeśli dalej nie wiecie, jak spędzić sobotnie późne popołudnie, z pomocą może przyjść turniej Twitch Rivals: VALORANT Showdown. W zmaganiach przeznaczo...