fot. ESL

Łomża 0,0% Cyberwolves z pierwszą wygraną w ESL MP, ale wciąż na ostatnim miejscu

Na koniec trzeciej kolejki ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2020 w szranki stanęły dwie formacje walczące o wydostanie się ze strefy spadkowej. W szczególnie złej sytuacji było Łomża 0,0% Cyberwolves, które jako jedyne wciąż poszukiwało pierwszego zwycięstwa. I choć podopieczni Szymona „Nodsury’ego” Kościelniaka wreszcie znaleźli wygraną, to i tak pozostali na najniższym miejscu w tabeli. Mimo dotkliwej porażki na Nuke’u Izako Boars wyszło zwycięsko ze starcia na Trainie i w efekcie obie drużyny dodały do swojego dorobku po trzy punkty. Dla Dzików te okazały się zbawienne, bo dzięki nim IB awansowało w klasyfikacji o dwie lokaty.

Izako Boars 8 : 16 Łomża 0,0% Cyberwolves

(ESL Mistrzostwa Polski – 3. kolejka)
8 7 Nuke 8 16
1 8

Mimo że wynik meczu otworzyły Wilki, to Izako Boars szybko wyrównało już w drugiej rundzie. Zespół Olafa „olfiiego” Tyszkiewicza miał jednak wystarczająco dużo funduszy, aby kupić pełne wyposażenie, a to przyniosło trzy kolejne wygrane na konto. Mogło, a w zasadzie powinno być ich więcej, ale w szóstej rundzie nie najlepsze ustawienie dwóch zawodników Cyberwolves zakończyło się ich śmiercią z ręki osamotnionego Kamila „siuhego” Szkaradka. Choć IB było bliskie wyrównania, to przy wyniku 3:4 do głosu ponownie doszło Łomża 0,0% Cyberwolves, tym razem odskakując na dystans czterech oczek. Dopiero w tym momencie Dziki ruszyły pełną parą i kilka minut później na tablicy pojawiło się 7:7, ale ostatnie słowo przed zamianą stron należało do Wilków.

Po przejściu do defensywy Gabriel „gab” Jaroszuk i spółka po raz kolejny zaczęli wcześnie punktować, choć dwa pierwsze oczka nie przyszły z łatwością. Gdy jednak gracze Cyberwolves mogli grać z pełnym wyposażeniem, a Izako Boars miało spore problemy z pieniędzmi, sytuacja stała się bardziej klarowna. Ale nawet mimo posiadania wymarzonego ekwipunku IB nie było w stanie zapunktować, bo świetną dyspozycję zaprezentował olfii. Choć Dziki zdołały przełamać impas, to tylko na chwilę – przy wyniku 13:8 zawodnicy Łomży 0,0% Cyberwolves ruszyli z kopyta i do końca meczu nie pozwolili już na nic rywalom, ustalając rezultat spotkania na 16:8.

CZYTAJ TEŻ:
Actina PACT dominuje CLEANTmix w ESL Mistrzostwach Polski
Łomża 0,0% Cyberwolves 14 : 16 Izako Boars

(ESL Mistrzostwa Polski – 3. kolejka)
14 7 Train 8 16
7 8

Po kilku minutach obie ekipy przeniosły się na Traina, gdzie z wysokiego C rozpoczęło Izako Boars, zdobywając aż pięć pierwszych rund. Mimo to gracze Cyberwolves w początkowych bitwach byli blisko do otwarcia swojego konta i udało im się to wreszcie w szóstej potyczce. Z czasem przewaga IB stopniała do zaledwie dwóch oczek, ale siuhy i kompani raz jeszcze przejęli inicjatywę i doprowadzili do wyniku 8:4. W tym momencie zwycięstwo Dzików w pierwszej połówce było już pewne, lecz niewiadomą był ostateczny rezultat tej części meczu. Zawodnicy Łomży 0,0% Cyberwolves ze wszystkich sił starali się zmniejszyć dystans dzielący obie formacje i trzeba przyznać, że udało im się to całkiem nieźle – przed zamianą stron do swoich rywali tracili tylko jeden punkt.

Jakby tego było mało, to właśnie ekipa gaba okazała się lepsza w ostatniej dzisiejszej pistoletówce, dzięki czemu na tablicy pojawił się remis. Na tym problemy Izako Boars się nie zakończyły – w kolejnych minutach Łomża 0,0% Cyberwolves po raz pierwszy na Trainie wyszła na prowadzenie i to dwupunktowe. Mając przed oczami wizję podwójnej porażki IB wzięło się do odrabiania strat i zanotowało aż pięć wygranych. Wówczas to gracze Cyberwolves mieli nóż na gardle i za wszelką cenę starało się obrócić raz jeszcze losy spotkania. I choć Izako Boars doprowadzając do wyniku 15:11 przekreśliło szansę na komplet punktów dla rywali, to ci do samego końca walczyli o remis na Trainie. Do tego zabrakło niewiele, bo o wszystkim przesądziła dopiero trzydziesta runda, ale w niej lepszy był już zespół Mateusza „TOAO” Zawistowskiego.

To było ostatnie spotkanie w ramach trzeciej kolejki ESL Mistrzostw Polski, ale na kolejną dawkę emocji nie będziemy musieli długo czekać. Już jutro do rozpocznie się czwarta runda fazy zasadniczej, a zainaugurują ją Actina PACT oraz AVEZ Esport. W ramach środowych meczów o punkty w tabeli powalczą też Izako Boars oraz Illuminar Gaming. Więcej informacji dotyczących ESL MP znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Rewanż za przegraną w grupie? AGO ROGUE zagra z LDLC o finał EU Masters

Po sukcesie AGO ROGUE przyszedł czas, by drużyna z Polski poznała swoich półfinałowych rywali w EU Masters. W drugim dzisiejszym meczu triumfator grup...

>