Actina PACT wskakuje na fotel wicelidera ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2020. Gracze organizacji Marcina "padre" Kurzawskiego podzielili się punktami z Wisłą All in! Games Kraków, choć mogą czuć spory niedosyt, bowiem na ich drodze po komplet oczek stanęły kłopoty natury technicznej.

Actina PACT 16 : 5 Wisła All in!

(ESL Mistrzostwa Polski – 5. kolejka)
16 11 Inferno 4 5
5 1

W drugim dzisiejszym spotkaniu w centrum zainteresowania znalazły się drużyny, które sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli. W związku z tym mieliśmy prawo oczekiwać większej dawki emocji niż w dwumeczu x-komu AGO z Łomżą 0,0% Cyberwolves. Niemniej początek walki na Inferno zapowiadał coś zupełnie innego, bo PACT z łatwością zajmował cele na mapie – wygrał siedem z ośmiu otwierających rund, następnie oddając Białej Gwieździe jedno oczko. Nie było jednak mowy o żadnej pobudce w wykonaniu antyterrorystów, którzy po tej stronie zapisali na swoim koncie skromne cztery punkty. Już nieciekawa sytuacja Wisły All in! pogorszyła się wraz z przegraną pistoletówką w ataku. Zwycięstwo na premierowej mapie oddalało się nieubłaganie i zgodnie z wszelkim prawdopodobieństwem nie padło łupem piątki prowadzonej przez Grzegorza "SZPERA" Dziamałka.

Wisła All in! 16 : 8 Actina PACT

(ESL Mistrzostwa Polski – 5. kolejka)
16 11 Overpass 4 8
5 4

Druga mapa rozpoczęła się z kilkuminutowym opóźnieniem, którego źródłem były problemy techniczne po stronie Kamila "Sobola" Sobolewskiego. Niestety, Sobol nie był w stanie się z nimi uporać, stąd w składzie Actiny PACT zobaczyliśmy zmiennika w osobie Karola "rallena" Rodowicza. Brak Sobolewskiego nie mógł rzecz jasna nie odcisnąć piętna na grze jego formacji, która  gubiła się przy realizacji swoich pomysłów. To pozwoliło Wiśle na przejęcie inicjatywy na serwerze i komfortowe kontrolowanie wyniku. Ten przed przerwą wynosił 11:4 na korzyść reprezentantów krakowskiego klubu. Wobec tak pokaźnej zaliczki nawet oddana runda pistoletowa nie była żadnym problemem, zresztą SZPERO oraz koledzy szybko wrócili na właściwe tory, skutkiem czego był triumf w stosunku 16:8.


Jutro dokończenie piątej kolejki – CLEANTmix zagra z Izako Boars, natomiast Illuminar Gaming stanie naprzeciw Wisły All in! Games Kraków. Spotkania te wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2020 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.