fot. ESL/Bart Oerbekke

Mecz, którego nie można przegapić. FaZe zmierzy się dziś z Astralis w Road to Rio

Przed nami jeszcze tylko trzy dni rywalizacji w ramach ESL One Road to Rio. Niemniej już dziś poznamy pierwszych finalistów w Europie i regionie CIS, którzy postawią poważny krok na drodze do awansu na ESL One Rio 2020 Major Championship.

W regionie Wspólnoty Niepodległych Państw o przepustkę do decydującego meczu zawalczą dziś Team Spirit oraz Virtus.pro. Faworytami będą Victor „somedieyoung” Orudzhev i jego koledzy, którzy nie przegrali żadnego z pięciu spotkań w fazie grupowej i w obliczu eliminacji Natus Vincere wyrastają na głównych kandydatów do pierwszego miejsca. Zwłaszcza że ich najbliższy rywal, Virtus.pro, nadal gra tak, jak nas do tego przez ostatnie pół roku przyzwyczaił, czyli chimerycznie. Podopieczni Dastana „dastana” Akbayeva wciąż nie potrafią ustabilizować swojej formy, z grupy wyszli rzutem na taśmę, a w ćwierćfinale o mały włos nie zostali wyeliminowani przez Nemigę Gaming. Trudno w tej sytuacji dawać im duże szanse na zwycięstwo.

Margines błędu już jakiś czas temu wyczerpały Team Vitality oraz G2 Esports, które wczoraj uniknęły wykluczenia. Dziś jednak jedna z wywodzących się z Francji formacji pożegna się z marzeniami o triumfie na Starym Kontynencie i dla każdej z nich będzie to mocny cios – wszak obie zaliczyły już słaby występ podczas ESL Pro League i zapewne liczyły, że Road to Rio będzie dla nich okazją, by go sobie zrekompensować. Prawdziwym daniem dnia będzie jednak mecz Astralis z FaZe Clanem. Duńczycy będą mieli okazję przerwać fantastyczną serię zwycięstw swoich międzynarodowych rywali, którzy od ośmiu spotkań pozostają niepokonani i pewnie zmierzają po pierwsze miejsce. Niemniej dopiero teraz przed nimi najtrudniejsze z wyzwań.

Piątkowy harmonogram prezentuje się następująco:

15 maja

CIS

13:00 Team Spirit vs Virtus.pro BO3

Europa

16:30 Team Vitality vs G2 Esports BO3
20:00 FaZe Clan vs Astralis BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Polsat Games. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji ESL One Road to Rio zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Ultraliga, Sezon 2

Nieoficjalnie: Znamy datę startu 4. sezonu Ultraligi, powstaną rozgrywki dla akademii

Jeszcze niedawno wydawało się, że trudno będzie złożyć osiem polskich drużyn w League of Legends na przyzwoitym poziomie, a teraz Ultraliga zaskakuje...