fot. ESL

FaZe w końcu pokonane! Hit ESL One Road to Rio dla Astralis

Jak to się kiedyś mówiło, przyszła kryska na matyska! FaZe Clan po raz pierwszy podczas ESL One Road to Rio znalazł wreszcie swojego pogromcę, którym zostało – a jakże – Astralis. Mocarni Duńczycy tym samym są już o krok od triumfu w online’owych rozgrywkach eliminacyjnych do Majora w Brazylii.

Mecz zapowiadany na piątkowy hit zakończył się jednak już po dwóch mapach, z czego tylko Dusta2 możemy nazwać jakkolwiek wyrównanym. Tam podopieczni Janko „YNk” Paunovicia bardzo długo szli z rywalami jak równy z równym i dopiero w końcowych minutach złapali zadyszkę, przypłacając ją porażką 12:16. Z kolei Inferno to już spokojna dominacja ze strony liderów rankingu HLTV, którzy świetnie radzili sobie zarówno w ataku, jak i obronie. Szczególnie dobrze prezentował się Peter „dupreeh” Rasmussen, który 24-krotnie eliminował graczy FaZe, przypłacając to tylko 12 zgonami. Dzięki temu Astralis zatriumfowało 16:7 i wygrało całe spotkanie 2:0.

Żadnych szans na zwycięstwo w europejskim Road to Rio nie ma już Team Vitality, który uznał wyższość G2 Esports. Nim jednak obie te ekipy ustaliły, która z nich jest lepsza, obejrzeliśmy aż 90 rund, bowiem każda z trzech map kończyła się wynikiem 16:14. Takich emocji nie było w pierwszym półfinale regionu CIS, gdzie co prawda również rozegrane zostały trzy potyczki, ale tylko pierwsza z nich była naprawdę wyrównana. To właśnie wtedy Team Spirit wygrał na Inferno 16:13, by potem zostać rozgromionym 3:16 przez Virtus.pro na Mirage’u. Niemniej ostatnie słowo należało Victora „somedieyounga” Orudzheva i spółki, którzy na Overpassie odpłacili rywalom pięknym za nadobne, dzięki czemu awansowali do finału.

Komplet piątkowych wyników prezentuje się następująco:

15 maja

CIS

13:00 Team Spirit 2:1 Virtus.pro
Inferno 16:13
Mirage 3:16
Overpass 16:4

Europa

16:30 Team Vitality 1:2 G2 Esports
Nuke 14:16
Vertigo 16:14
Dust2 14:16
20:00 FaZe Clan 0:2 Astralis
Dust2 12:16
Inferno 7:16

Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji ESL One Road to Rio zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

rallen, dycha i snatchie zaczynają play-offy 4. tygodnia #HomeSweetHome

Podczas startujących dziś play-offów 4. tygodnia #HomeSweetHome nie zobaczymy żadnej w pełni polskiej drużyny. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziem...