fot. ESL/Bart Oerbekke

FaZe czy G2? Komu miejsce w finale europejskiego Road to Rio?

Przedostatniego dnia ESL One Road to Rio zobaczymy cztery mecze. Dwa z nich będą szczególnie istotne, bowiem to dzięki nim poznamy dwóch brakujących finalistów zmagań w Europie i regionie CIS, którzy dołączą do czekających na rywali Astralis i Teamu Spirit.

O drugi finałowy slot wśród ekip ze Wspólnoty Niepodległych Państw rywalizować będą Hard Legion Esports oraz Winstrike Team. Oba zespoły jeszcze przed startem zawodów nie były uważane za faworytów, co jednak nie przeszkodziło im w zajęciu czołowych lokat. Ba, podopieczni Aleksandra „zoneRa” Bogatyreva, których mogliśmy oglądać podczas ubiegłorocznego berlińskiego Majora, wygrali nawet swoją grupę, wyprzedzając m.in. Natus Vincere oraz Virtus.pro. Mimo to podczas potyczki Winstrike nie będą oni uważani za murowanego kandydata do zwycięstwa, bo tak naprawdę każde rozstrzygnięcie będzie możliwe. Na koniec warto wspomnieć, że równolegle swoje boje toczyć będą Nemiga Gaming i Syman Gaming, które powalczą o 5. miejsce.

CZYTAJ TEŻ:
FaZe w końcu pokonane! Hit ESL One Road to Rio dla Astralis

Kolejny hit przyniesie nam europejska dywizja, gdzie poraniony wczoraj przez Astralis FaZe Clan spróbuje powrócić na zwycięską ścieżkę. Marcelo „coldzera” David i spółka przed starciem z Duńczykami byli niepokonani i pewnie parli po awans do finału, ale teraz nie jest on już w ich wypadku taki pewny. Wyczerpali oni bowiem margines błędu, co oznacza, że kolejna porażka równoznaczna będzie w ich wypadku z eliminacją. Wiele zależeć będzie jednak od postawy G2 Esports, które w trakcie ostatnich dwóch dni rozegrało aż 185 rund w ramach dwóch spotkań BO3! Podopieczni Damiena „maLeKa” Marcela mają więc prawo czuć się zmęczeni, tylko czy to zmęczenie nie wpłynie na ich postawę? To na ten moment pozostaje tajemnicą tak jak to, kto na Starym Kontynencie zajmie 7. lokatę. Rywalizować o nią będą GODSENT oraz grające przy wsparciu swojego trenera, Jimmy’ego „Jumpy’ego” Berndtssona, North.

Sobotni harmonogram prezentuje się następująco:

16 maja

CIS

16:30 Hard Legion Esports vs Winstrike Team BO3
16:30 Nemiga Gaming vs Syman Gaming BO3

Europa

20:00 FaZe Clan vs G2 Esports BO3
20:00 GODSENT vs North BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Polsat Games. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji ESL One Road to Rio zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

FaZe w końcu pokonane! Hit ESL One Road to Rio dla Astralis

Jak to się kiedyś mówiło, przyszła kryska na matyska! FaZe Clan po raz pierwszy podczas ESL One Road to Rio znalazł wreszcie swojego pogromcę, którym...