STS
x-kom AGO
fot. x-kom AGO/Łukasz Bartyzel

Komplet punktów wpada na konto x-komu AGO. Jastrzębie liderem ESL MP

Dwa różne spotkania, ale dwa razy ten sam triumfator. x-kom AGO zgarnęło komplet punktów do tabeli ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2020, pokonując dwukrotnie Izako Boars. Wicemistrzowie kraju po dość jednostronnym Nuke’u dokonali znakomitego powrotu na Vertigo i w ten sposób objęli prowadzenie w lidze.

x-kom AGO 16 : 7 Izako Boars

(6. kolejka ESL Mistrzostw Polski)
16 9 Nuke 6 7
7 1

Od pierwszych minut spotkania faworyt dawał o sobie mocno znać. W mgnieniu oka Jastrzębie wyszły bowiem na czteropunktowe prowadzenie, co z pewnością powinno dać sporego kopa na kolejne fragmenty meczu. No właśnie – powinno. Rzeczywistość okazała się nieco inna, bo grające w roli terrorystów Izako Boars zdołało prędko zniwelować straty, a nawet wyjść na prowadzenie. Do końca pierwszej połowy aktywniejsze było jednak ponownie AGO i to właśnie Damian „Furlan” Kisłowski i partnerzy zdołali przed przerwą zgromadzić trzy oczka zapasu. Po zmianie stron pojedynek stał się już bardzo jednostronny. Podopieczni Michała „minir0xa” Michałkowa robili wszkaże wszystko, co chcieli, bez większego trudu podkładając bombę, lub eliminując wszystkich rywali. IB nie miało na taki obrót spraw żadnej odpowiedzi, wobec czego musiało pogodzić się z dotkliwą porażką.

Izako Boars 14 : 16 x-kom AGO

(6. kolejka ESL Mistrzostw Polski)
14 10 Vertigo 5 16
4 11

Zupełnie inne oblicze Dziki przedstawiły na Vertigo, które rozpoczęły po stronie broniącej. Korzystając z autów gry w roli antyterrorystów podopieczni organizacji Piotra „izaka” Skowyrskiego dominowali grę i w pewnym momencie prowadzili już 8:0, a później nawet 10:1. Okazało się jednak, że właśnie na dziesiątce zatrzymał licznik zdobytych w pierwszej połowie rund przez IB i do przerwy z wygranych potyczek cieszyło się już tylko x-kom AGO. Choć pozycja wyjściowa przed wznowieniem gry nie była dla finalistów jesiennej edycji zbyt komfortowa, to ci nie złożyli broni. Dobra gra w defensywie zaczęła przynosić pożądany efekt, a graczom Izako Boars powoli zaczął palić się grunt pod nogami. W końcu doszło nawet do remisu, ale na tym popularne Jastrzębie się nie zatrzymały, bo jak się okazało, interesowało je tylko zwycięstwo. I cel ten udało się zrealizować dosłownie w ostatniej chwili – AGO zapisało 16. punkt przy swojej nazwie po 30 rundach zmagań.

Jeszcze tego wieczoru kolejny dwumecz w ESL MP – na serwerze pojawią się gracze AVEZ Esport oraz CLEANTmix. Transmisja ze wszystkich gier dostępna jest na kanale ESL Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2020 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kylar: Od kiedy zaczęliśmy grać z MOLSIM, miałem złe odczucia co do naszej przyszłości

Miniona niedziela była ostatnim dniem, w którym Michał "MOLSI" Łącki był członkiem AVEZ Esport. Współpraca z 23-latkiem została bowiem zakończona, dzi...