fot. ESL/Damian Gątkiewicz

YEKINDAR nowym graczem Virtus.pro. Organizacja rozszerza sztab szkoleniowy

Zgodnie z pojawiającymi się od pewnego czasu plotkami Mareks „YEKINDAR” Gaļinskis został nowym zawodnikiem Virtus.pro. Łotysz dołączył do składu, zajmując w nim miejsce należące dotychczas do Timura „bustera” Tulepova, który wylądował na ławce.

20-letni Gaļinskis przez ostatnie półtora roku był graczem pro100, z którym wziął udział m.in. w katowickim Minorze CIS przed Intel Extreme Masters Katowice 2019, a także wygrał Qi Banja Luka 2019 i DreamHack Delhi Invitational 2019. Z transferem do VP łączony był już od kilku tygodni, dotychczas jednak nie było jasne, kogo zastąpi. Finalnie padło na bustera, który wylądował na ławce rezerwowych, gdyż, jak podano w komunikacie, musi wziąć przerwę od gry.

Według Alexeya „OverDrive’a” Birukova, który bardzo często podaje wiarygodne, acz nieoficjalne informacje, Tulepov otrzyma od organizacji kilka miesięcy na zregenerowanie sił. Po tym okresie miałby on zostać przywrócony do składu, wchodząc w miejsce Sanjara „SANJIEGO” Kulieva. Jednocześnie niepewna ma być również przyszłość prowadzącego Virtusów, Daurena „AdreNa” Kystaubayeva, niemniej i on, i wspomniany Uzbek, na ten moment pozostają aktywnymi członkami pierwszego zespołu.

Przy okazji Virtus.pro poinformowało także o rozszerzeniu sztabu szkoleniowego współpracującego z drużyną Counter-Strike’a. Dołączył do niego Alexey “Flatra” Zlobich, który jeszcze w 2004 roku reprezentował barwy organizacji jako zawodnik, w międzyczasie grając też m.in. dla forZe oraz EYESports. Obejmie on funkcję drugiego trenera. Z kolei Maxim “MaAd” Goncharov został mianowany psychologiem analitycznym.

W tej sytuacji skład Virtus.pro prezentuje się następująco:

  • Alexey „qikert” Golubev
  • Ali „Jame” Djami
  • Sanjar „SANJI” Kuliev
  • Dauren „AdreN” Kystaubayev
  • Mareks „YEKINDAR” Gaļinskis
  • Dastan „dastan” Akbaev – trener
  • Alexey “Flatra” Zlobich – trener
  • Timur „buster” Tulepov – rezerwowy
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zmiany w Virtus.pro coraz bliżej? Buster potencjalnie na wylocie

Pół roku temu włodarze Virtus.pro postanowili zakończyć projekt pod nazwą "polski skład CS:GO" i sięgnęli po zawodników związanych wcześniej z AVANGAR...

>