STS
fot. ESL/Helena Kristiansson

16-letni Litwin następcą olofmeistera w FaZe?

Minionej nocy jak grom z jasnego nieba spadła wieść, że Olof „olofmeister” Kajbjer ustąpił ze składu CS:GO FaZe Clanu. Szwed to kolejny w ostatnich tygodniach zawodnik, który postanowił wziąć sobie przerwę od zawodowego grania, co wymogło na jego dotychczasowym pracodawcy konieczność znalezienia zastępstwa. Według Jarka „DeKaya” Lewisa potencjalny kandydat został już wytypowany. Miałby nim być […]

Minionej nocy jak grom z jasnego nieba spadła wieść, że Olof „olofmeister” Kajbjer ustąpił ze składu CS:GO FaZe Clanu. Szwed to kolejny w ostatnich tygodniach zawodnik, który postanowił wziąć sobie przerwę od zawodowego grania, co wymogło na jego dotychczasowym pracodawcy konieczność znalezienia zastępstwa.

Według Jarka „DeKaya” Lewisa potencjalny kandydat został już wytypowany. Miałby nim być 16-letni Aurimas „Bymas” Pipiras, który nie posiada jeszcze zbyt dużego doświadczenia na międzynarodowej scenie. Litwin większą część dotychczasowej kariery spędził w miksowych ekipach, jak Demolition Crew czy 1337HUANIA. Ponadto w październiku ubiegłego roku zatriumfował w FACEIT Pro League. Według Lewisa Pipiras miałby przejść w FaZe drogę podobną do tej, którą przebył inny nastolatek z Europy Wschodniej, Helvijs „broky” Saukants, i początkowo miałby być przez pewien czas testowany, zaś decyzja o jego przyszłości zapadłaby dopiero później.

Z naszych informacji wynika również, że Bymas wcześniej przymierzany był do składu Teamu Envy. Litwin mógł znaleźć się u boku Michała „MICHA” Müllera, ale z różnych względów ostatecznie włodarze amerykańskiej organizacji postawili na inne rozwiązanie.

CZYTAJ TEŻ:
olofmeister poza podstawowym składem FaZe! Szwed bierze przerwę od zawodowej gry

Co ciekawe, potencjał Bymasa już jakiś czas temu zauważył lider FaZe, Nikola „NiKo” Kovač, i przy okazji ogłaszania listy najlepszych zawodników 2019 roku wymienił go jako gracza, który w roku 2020 może potencjalnie wypłynąć na szersze wody. – Jest taki gość z FPL-a, Bymas, który naprawdę mnie zadziwił. Miałem okazję oglądać go kilka razy i sądzę, że jest on naprawdę dobrym i wszechstronnym zawodnikiem. W przyszłym roku nie znajdzie się w top 20 na świecie, ale wierzę, że pokaże się jako ogromny talent. Uważam, że ma on potencjał, by dotrzeć do czołówki i osiągnąć kilka ciekawych rzeczy – komplementował wówczas Litwina Bośniak.

Jeżeli powyższe doniesienia potwierdzą się, skład FaZe Clanu będzie prezentować się następująco:

  • Håvard „rain” Nygaard
  • Nikola „NiKo” Kovač
  • Marcelo „coldzera” David
  • Helvijs „broky” Saukants
  • Aurimas „Bymas” Pipiras – testy
  • Janko „YNk” Paunović – trener
  • Olof „olofmeister” Kajbjer – przerwa
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Mysz i Lew w jednym stały domu. I miały po zero punktów

Biada tym, którzy postawili swoje pieniądze na rozstrzygnięcia w grupie B podczas DreamHack Masters Spring 2020. Dzieją się tam bowiem rzeczy naprawdę...