STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Illuminar walczy o pierwsze miejsce w ESL MP, Cyberwolves o pożegnanie z honorem

Faza ligowa wiosennej edycji ESL Mistrzostw Polski 2020 zbliża się do nieubłaganego końca. Przed nami ostatnia już seria starć, podczas której nareszcie poznamy finalny kształt tabeli. Jest to o tyle istotne, że wiele formacji nadal nie może być pewne swego losu. W takiej sytuacji jest m.in. CLEANTmix, który matematycznie nadal ma szanse na utrzymanie, jednak […]

Faza ligowa wiosennej edycji ESL Mistrzostw Polski 2020 zbliża się do nieubłaganego końca. Przed nami ostatnia już seria starć, podczas której nareszcie poznamy finalny kształt tabeli. Jest to o tyle istotne, że wiele formacji nadal nie może być pewne swego losu.

W takiej sytuacji jest m.in. CLEANTmix, który matematycznie nadal ma szanse na utrzymanie, jednak dziś musi wygrać wszystkie mecze i liczyć, że we wtorek Izako Boars nie zgarnie ani jednego punktu. Niemniej już pierwsza część zadania może być niezwykle problematyczna, bo w składzie zespołu ponownie doszło do roszady. Na fotel trenera powrócił Damian „MdN” Kisielewski, którego miejsce podczas potyczki z Wisłą All in! Games Kraków zajmie testowany Piotr „blacktear5” Kasiński. Jeśli zaś chodzi o Białą Gwiazdę, to podopiecznym Mariusza „Loorda” Cybulskiego nie grozi już ani półfinał, ani też spadek, walczą więc oni tylko o lepsze rozstawienie w ćwierćfinale.

CZYTAJ TEŻ:
HONORIS znowu w akcji. Znamy kolejny turniej z udziałem zespołu NEO i TaZa

Dwie godzin później do gry przystąpi też Illuminar Gaming, które obecnie zajmuje fotel lidera. I może na nim pozostać, bo ma jedno oczko więcej niż x-kom AGO, co oznacza, że w przypadku dwóch poniedziałkowych triumfów obrońcy tytułu już na pewno nie spadną z tronu. Teoretycznie o te triumfy nie powinno być zresztą trudno, bo naprzeciwko Pawła „innocenta” Mocka i spółki stanie Łomża 0,0% Cyberwolves, która może liczyć już tylko na pożegnanie się z honorem. Beniaminek podczas sześciu minionych kolejek ligowych zgarnął zaledwie cztery punkty, co oznacza, że o miejsce w kolejnym sezonie ESL MP będzie musiał powalczyć na drodze eliminacji.

Poniedziałkowy harmonogram prezentuje się następująco:

25 maja
18:30 CLEANTmix vs Wisła All in! Dust2
19:30 Wisła All in! vs CLEANTmix Vertigo
20:30 Illuminar Gaming vs Łomża 0,0% Cyberwolves Mirage
21:30 Łomża 0,0% Cyberwolves vs Illuminar Gaming Nuke

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2020 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 18-24 maja

W ubiegłych dniach byliśmy świadkami wielu znaczących zdarzeń zarówno na polskiej, jak i na międzynarodowej scenie esportowej. W naszym kraju Filip "N...