STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Ligowe ostatki w ESL Mistrzostwach Polski. Dziś aż pięć spotkań!

Nieoczekiwanie ostatniego dnia fazy ligowej ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2020 zobaczymy nie cztery, ale aż pięć spotkań. Do harmonogramu dokooptowany został bowiem pojedynek pomiędzy Illuminar Gaming a Łomżą 0,0% Cyberwolves, które z powodu wczorajszych problemów Steama nie były w stanie dokończyć dwumeczu. Teoretycznie potyczka ta nie ma dużego znaczenia – Cyberwolves i tak już spadło, […]

Nieoczekiwanie ostatniego dnia fazy ligowej ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2020 zobaczymy nie cztery, ale aż pięć spotkań. Do harmonogramu dokooptowany został bowiem pojedynek pomiędzy Illuminar Gaming a Łomżą 0,0% Cyberwolves, które z powodu wczorajszych problemów Steama nie były w stanie dokończyć dwumeczu.

Teoretycznie potyczka ta nie ma dużego znaczenia – Cyberwolves i tak już spadło, Illuminar ma natomiast zapewniony awans do półfinału. Jednakże obrońcy tytułu walczą jeszcze o jak najlepsze rozstawienie, bowiem na fotel lidera liczą x-kom AGO i Actina PACT. Obie te ekipy zmierzą się ze sobą bezpośrednio i ten, kto zdobędzie obie mapy, w przypadku ewentualnej wpadki iHG, rzutem na taśmę wskoczy na fotel lidera. Najgorszy w tym wypadku byłby podział punktów, który zadowoli tylko Jastrzębie, bowiem w takim wypadku to one zakończyłyby zmagania na drugim miejscu, które również premiowane jest bezpośrednio promocją do 1/2 finału.

CZYTAJ TEŻ:
Jedna mapa wystarczyła. Illuminar pewne miejsca w półfinale ESL Mistrzostw Polski

O lepsze rozstawienie w ćwierćfinale rywalizować będzie natomiast AVEZ Esport, które nadal może przegonić Wisłę All in! Games Kraków i zameldować się tuż za podium. Jednak aby to osiągnąć, popularne Ośmiornice muszą zdobyć dziś co najmniej cztery punkty w starciu z Izako Boars. Teoretycznie powinno to być dość łatwe, bo podopieczni Bartosza „Hypera” Wolnego nie walczą już o nic – od wczoraj mają zapewnione utrzymanie i na pewno nie wzbiją się powyżej szóstej lokaty. W ich wypadku dwumecz ten będzie mieć o wiele mniejsze, niemalże sparingowe znaczenie, co jednak nie oznacza, że go odpuszczą.

Wtorkowy harmonogram prezentuje się następująco:

26 maja
18:30 AVEZ Esport vs Izako Boars Inferno
19:30 Izako Boars vs AVEZ Esport Overpass
20:00 Łomża 0,0% Cyberwolves vs Illuminar Gaming Nuke
20:30 x-kom AGO vs Actina PACT Nuke
21:30 Actina PACT vs x-kom AGO Dust2

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2020 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Rusza G2 Esports European Brawl II w VALORANTA. Z kim i o której zagrają Polacy?

Po sukcesie pierwszej edycji turnieju VALORANTA o nazwie European Brawl G2 Esports postanowiło pójść za ciosem i zorganizować edycję drugą. W niej po...