STS
fot. ESL/Adela Sznajder

bodyy wraca do regularnej gry. Francuz nowym zawodnikiem LDLC OL

Przez blisko trzy lata Alexandre „bodyy” Pianaro reprezentował barwy G2 Esports, zdobywając z zespołem kilka prestiżowych trofeów. I chociaż od dłuższego czasu mogliśmy oglądać go tylko w kolejnych miksach, to teraz powraca on do regularnej gry, ale już pod banderą LDLC OL.

23-latek na swoim koncie ma triumfy m.in. podczas finałów Esports Championship Series Season 1 i ESL Pro League Season 5, a także przy okazji DreamHack Masters Malmö 2017. Jednakże w marcu 2019 roku krótko po zakończeniu Intel Extreme Masters Katowice 2019 został on przesunięty na ławkę rezerwowych G2 i do podstawowego składu już nie wrócił. Zamiast tego definitywnie rozstał się z organizacją i co jakiś czas próbował swoich sił w kolejnych zespołach, ale bez większych aspiracji i sukcesów. Pomocną dłoń do zapomnianego nieco gracza wyciągnęło dopiero LDLC, które zatrudniło go wraz z jego klubowym kolegą z FiveG, 20-letnim Aurélienem „afroo” Drapierem.

Wspomniana dwójka wskoczyła do zespołu zajmując miejsca zwolnione niedawno przez Logana „LOGANA” Cortiego i Kiliana „Gringo” Garcię. Obaj zawodnicy wylądowali na ławce rezerwowych, co było następstwem rozczarowujących rezultatów osiąganych przez skład. Czarę goryczy przelała porażka w półfinale letniej edycji ESL Championnat National 2020, gdy lepsze od LDLC okazało się niżej notowane The Dice. Co ciekawe, oficjalny debiut nowych nabytków nastąpi jeszcze dziś o godzinie 18:00 – wtedy to ekipa w ramach ESEA Advanced zmierzy się ze szwedzkim Tikitakan i powalczy o piąte z rzędu zwycięstwo w sezonie.

W tej sytuacji skład LDLC OL prezentuje się następująco:

  • Christophe „SIXER” Xia
  • Ali „hAdji” Haïnouss
  • Lambert „Lambert” Prigent
  • Alexandre „bodyy” Pianaro
  • Aurélien „afroo” Drapier
  • Steeve „Ozstrik3r” Flavigni – trener
  • Logan „LOGAN” Corti – rezerwowy
  • Kilian „Gringo” Garcia – rezerwowy
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Malczyński: Nie mam parcia na łatwy zarobek w esporcie

Kilka dni temu Together Esports zniknęło z mapy polskich organizacji esportowych, jednakże bynajmniej nie oznaczało to końca działalności tego klubu....