Zaczął się czerwiec, a to oznacza, że start nowego splitu League of Legends coraz bliżej. Nic więc dziwnego, że w świecie LoL-a działo się sporo – zwłaszcza na polskim podwórku, gdzie doszło do zmian, w które zamieszane były AGO ROGUE, devils.one oraz... Pompa Team. Sporą sprawą była również z dawna oczekiwana premiera VALORANTA, którego esportowa scena przyciągnęła kolejne nazwisko. Kolejny online'owy triumf przyciągnął z kolei Michał "Nisha" Jankowski i jego koledzy z Teamu Secret. Więcej na temat ubiegłotygodniowych wydarzeń poniżej:

AGO ogłasza następcę Mystiquesa

Pod koniec maja Patryk „Mystiques” Piórkowski opuścił szeregi AGO ROGUE, by kontynuować swoją karierę w K1ck Neosurf, czyli ekipie wicemistrzów European Masters. Jego następcą został Adrian „Trymbi” Trybus, który ostatni split spędził jako wspierający w akademii SK Gaming.

https://cybersport.pl/256795/trymbi-nowym-wspierajacym-ago-rogue/

Oficjalna premiera VALORANTA, a z nią dużo nowości

Po trwających półtora miesiąca testach VALORANT ukazał się w pełnej wersji. W grze pojawiła się m.in. nowa postać, pochodząca z Meksyku Reyna. Dodano także nową mapę, Ascent, oraz nowy tryb, którzy otrzymał nazwę Gorączka Spike'a.

https://cybersport.pl/256896/valorant-premiera-aktualizacja-patch-opis-raze-spike-rush-ascent/

Chińska legenda League of Legends kończy karierę

Jian "Uzi" Zi-Hao z powodu problemów ze zdrowiem ogłosił zawieszenie myszki na kołku. Przez większość swojej profesjonalnej kariery chiński botlaner związany był z Royal Never Give Up, z którym w 2013 roku (wtedy jeszcze pod nazwą Royal Club) sięgnął po wicemistrzostwo Worldsów.

https://cybersport.pl/257057/chinski-lol-traci-jednego-ze-swoich-najlepszych-zawodnikow-uzi-zakonczyl-kariere/

Po półtorarocznej przerwie Skadoodle wraca do esportu

Przez wiele lat Tyler „Skadoodle” Latham był jednym z najpewniejszych punktów składu Cloud9 w CS:GO, w którym wygrał nawet Majora. Teraz postanowił powrócić do esportu, ale już w obrębie VALORANTA, podpisując umowę z T1.

https://cybersport.pl/257163/skadoodle-wraca-do-esportu-ale-juz-jako-gracz-valoranta-w-t1/

Astralis wycofuje się z eliminacyjnego turnieju do Majora CS:GO

Trzykrotni triumfatorzy Majora od pewnego czasu zmagają się z problemami kadrowymi, gdyż dwóch ich graczy postanowiło zrobić sobie zdrowotną przerwę od profesjonalnej gry. Dlatego też Astralis wycofało się z cs_summit 6, by nie stracić zdobytych wcześniej punktów eliminacyjnych.

https://cybersport.pl/257234/astralis-wlaczylo-kalkulator-dunczycy-rezygnuja-z-najblizszych-eliminacji-do-majora-csgo/

Pompa Team powraca do League of Legends, devils.one zamyka dywizję

Z powodów finansowych devils.one postanowiło zamknąć dywizję League of Legends, oddając slot w Ultralidze swoim graczom. Ci bezpieczną przystań znaleźli w Pompa Teamie, który powraca do LoL-a po półtorarocznej przerwie.

https://cybersport.pl/257123/devils-one-zamyka-dywizje-lol-a-gracze-i-sztab-przejmuja-slota-w-ultralidze/

https://cybersport.pl/257243/wielki-powrot-pompa-teamu-do-league-of-legends-organizacja-zatrudnia-bylych-graczy-dv1/

Drużyna Nishy z kolejnym triumfem

Team Secret wygrał czwarty z rzędu online'owy turniej Doty 2. Tym razem Michał "Nisha" Jankowski i jego koledzy okazali się najlepsi podczas ESL One Birmingham 2020, zgarniając za triumf w dywizji EU/CIS 60 tysięcy dolarów.

https://cybersport.pl/257441/nisha-znow-triumfuje-secret-wygrywa-esl-one-birmingham/


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.