STS
Sebekx
fot. ESL

Sebekx wystąpi w nowej europejskiej lidze LoL-a! W drużynie Polaka zagra m.in. Maxlore

Po opuszczeniu polskiej sceny pod koniec 2018 roku kariera Sebastiana „Sebekxa” Smejkala nieco przystopowała. Polski midlaner co prawda występował w takich ekipach jak Movistar Riders czy Samsung Morning Stars, ale z żadną z nich nie potrafił zawojować najważniejszych krajowych rozgrywek. Później był także króciutki powtórkowy epizod z Illuminar Gaming, a ostatnim esportowym domem Smejkala było […]

Po opuszczeniu polskiej sceny pod koniec 2018 roku kariera Sebastiana „Sebekxa” Smejkala nieco przystopowała. Polski midlaner co prawda występował w takich ekipach jak Movistar Riders czy Samsung Morning Stars, ale z żadną z nich nie potrafił zawojować najważniejszych krajowych rozgrywek. Później był także króciutki powtórkowy epizod z Illuminar Gaming, a ostatnim esportowym domem Smejkala było francuskie Izi Dream, w którego barwach nie zdołał wygrać nawet jednego pojedynku w ramach La Ligue Française 2020 Spring. Teraz jednak Sebekx obrał zupełnie inny kierunek, a jego nowa drużyna prezentuje się obiecująco.

Okazuje się, że Smejkal zasilił szeregi Munster Rugby Gaming, czyli esportowej sekcji jednego z najlepszych zespołów rugby w Irlandii reprezentującego prowincję Munster. Sebekx w letnim splicie sezonu 2020 będzie zatem reprezentować barwy ekipy, która rywalizować będzie w nowo utworzonych rozgrywkach o nazwie Northern League of Legends Championship. Liga ta w drabince rozgrywkowej będzie znajdować się o poziom wyżej od UKLC oraz regionalnych rozgrywek w Skandynawii. Warto jednak zaznaczyć, że po ostatnich zmianach w systemie awansów na European Masters, NLC będzie gwarantować tylko dwa miejsca w prestiżowym turnieju. Przebicie się na EU Masters nie będzie zatem należało do najłatwiejszych zadań, wszak w NLC zobaczymy aż dwanaście formacji.

CZYTAJ TEŻ:
DreamHack i Riot Games łączą siły. Powstaną nowe europejskie rozgrywki LoL-a

Nie powinniśmy jednak spisywać formacji Sebekxa na straty, gdyż prezentuje się ona naprawdę dobrze. W dżungli Munster Rugby Gaming pojawi się bowiem Nubar „Maxlore” Sarafian, którego mogliśmy oglądać nawet w ćwierćfinałach Mistrzostw Świata w 2017 roku, kiedy to razem z Misfits Gaming sensacyjnie doprowadził do pięciu map w starciu z SK Telecom T1. Oprócz znanego wszystkim dżunglera na pokładzie Munster Rugby Gaming znalazł się także doświadczony Aleksi „H1IVA” Kaikkonen oraz znany z występów w Illuminar Gaming William „Unforgiven” Nieminen. Ostatnim elementem układanki jest z kolei Jordan „Shikari” Pointon, czyli były toplaner Fnatic Rising oraz półfinalista EU Masters 2019 Spring. Nie da się ukryć, że powyższa piątka prezentuje się naprawdę dobrze, zwłaszcza że pieczę nad składem ma sprawować były trener akademii Excel Esports, Josh „Furndog” Furneaux.

Jordan „Shikari” Pointon
Nubar „Maxlore” Sarafian
Sebastian „Sebekx” Smejkal
William „Unforgiven” Nieminen
Aleksi „H1IVA” Kaikkonen
Josh „Furndog” Furneaux
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Jankos, G2 Esports, LEC 2020 Spring Split

Jankos: Celujemy w wygranie Mistrzostw Świata, ale najpierw skupiamy się na letnim splicie

Dokonywane w ostatnim czasie zmiany w League of Legends zdecydowanie wpłynęły na panującą na serwerach metę. Coraz częściej widzimy przecież farmiącyc...