Wraz z najnowszą aktualizacją Counter-Strike'a: Global Offensive w grze pojawiła się nowa opcja o tajemniczej nazwie "Boost Player Contrast", czyli "zwiększ kontrast gracza". O co chodzi? Krótkie objaśnienie wraz z poglądowymi screenami poniżej.

Valve od dłuższego czasu skupia się na tym, by mapy zapewniały jak największą widoczność, byśmy nie musieli ginąć, bo przeciwnik zlał nam się z otoczeniem. I właśnie o to chodzi w tym nowym ustawieniu, które notabene domyślnie jest włączone. Ten specjalny filtr ma sprawić, że gracz będzie w pewnym stopniu wyróżniać się dzięki zastosowaniu kilku postprocesów. Model postaci zyska więc większy kontrast na dalekim dystansie, a piksele na konturach zostaną wzmocnione. Dodatkowo dookoła zawodnika stworzone zostało małe rozmycie, którego zadaniem jest redukowanie szumów tła. A jak to wygląda w praktyce? Poniżej kilka obrazków porównujących grę bez włączonej opcji i z nią:

Warto też wspomnieć, że jednocześnie twórcy nieco poprawiono pewne aspekty graficzne na dwóch obecnych w puli mapach. Tyczy się to m.in. Overpassa – z długiej zniknął bowiem rower, który znajdował się przy pikniku, a który w znacznym stopniu ograniczał widoczność. Mniej drastycznie zmiany zaszły natomiast na Duście2. Tam delikatnie podniesiono okna znajdujące się w okolicach rampy prowadzącej do bombsite'u A, by gracz wychodzący z gali mógł w porę dostrzec wcelowanego w niego wroga. Modyfikacje te prezentują się następująco:

Więcej informacji na temat wprowadzonych w dzisiejszej aktualizacji nowości oraz zmian na innych mapach, takich jak m.in. Cache i Inferno, znaleźć można pod tym adresem.