fot. DreamHack/Stephanie Lindgren

FURIA z awansem do 12. sezonu ESL Pro League

Pierwszy turniej eliminacyjny do ESL Pro League Season 12 dobiegł końca. Ostatecznie awans poprzez północnoamerykańskie eliminacje zapewniła sobie FURIA Esport, czyli wicemistrz poprzedniej edycji rozgrywek w regionie NA.

Brazylijska piątka od samego początku uchodziła za faworyta, ale trudno się dziwić – wszak jej rywalami były zajmujące obecnie 49. miejsce w rankingu HLTV Triumph oraz znajdujące się w tym samym zestawieniu na 105. lokacie Infinity Esports. O ile jednak podopieczni Aldaira „alone’a” Torresa faktycznie nie potrafili postawić się FURII, która na dwóch mapach oddała im tylko 11 rund, tak amerykańska piątka zawiesiła poprzeczkę nieco wyżej. To właśnie ona bowiem wygrała pierwszą potyczkę, która miała miejsce na Overpassie, triumfując niespodziewanie 16:11. Niemniej Inferno i Mirage należały już do Brazylijczyków, którzy gładko przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Oznacza to, że na ten moment lista uczestników EPL-a prezentuje się następująco:

100 Thieves Astralis BOOM Esports Complexity Gaming
ENCE Evil Geniuses FaZe Clan Fnatic
FURIA Esports G2 Esports Team Liquid mousesports
Natus Vincere Ninjas in Pyjamas Renegades Sharks EsportsTeam Vitality

Start 12. sezonu ESL Pro League zaplanowano na 2 września. I chociaż rozgrywki mają zgodnie z zapowiedziami powrócić do lanowej formuły, to organizator już zastrzegł możliwość zmiany planów, gdyby sytuacja epidemiologiczna na świecie do tego czasu nie uległa poprawie. Gdyby tak się stało, rozgrywki stracą charakter globalny i zostaną podzielone na pięć regionów, w których obrębie toczyć się będą zmagania.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polski mecz wygranych, a więc i polski zwycięzca. Illuminar w play-offach HSH 8

Jeśli prawdziwych mężczyzn rzeczywiście poznaje się po tym, jak kończą, a nie jak zaczynają, to niektórzy polscy gracze CS:GO mają spore powody do zad...