STS
Wykorzystano zdjęcia należące do Riot Games, DreamHack, Actina PACT, FIFA, Pompa Team oraz Valve.

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 8-14 czerwca

Start Ultraligi, start LEC-a – fani League of Legends na pewno nie mieli w minionym tygodniu powodów, by narzekać na nudę. Sporo działo się jednak również na scenie Counter-Strike’a, gdzie poznaliśmy niespodziewanych mistrzów europejskiej dywizji DreamHack Masters Spring. Co poza tym? Valve zmienia drzwi na Duście, ale jednocześnie grozi palcem kilku organizacjom. Z kolei utytułowany […]

Start Ultraligi, start LEC-a – fani League of Legends na pewno nie mieli w minionym tygodniu powodów, by narzekać na nudę. Sporo działo się jednak również na scenie Counter-Strike’a, gdzie poznaliśmy niespodziewanych mistrzów europejskiej dywizji DreamHack Masters Spring. Co poza tym? Valve zmienia drzwi na Duście, ale jednocześnie grozi palcem kilku organizacjom. Z kolei utytułowany polski gracz FIFA po dwóch latach opuszcza swoją dotychczasową drużynę. Więcej na ten temat w spisie ubiegłotygodniowych wydarzeń, który znajduje się:

Valve podejmuje sprawę właścicielskiego konfliktu interesów w CS:GO

Przy okazji ESL One Road to Rio pojawiły się pewne wątpliwości z uwagi na właścicielskie powiązania MIBR-u i Yeah Gaming. Teraz Valve postanowiło w końcu pochylić się nad tematem i postawiło ultimatum, w które zaangażowane jest aż siedem organizacji.

Valve stawia ultimatum siedmiu organizacjom. Wśród nich m.in. NiP oraz MIBR

damie opuszcza AS Romę

Damian „damie” Augustyniak ogłosił, że po dwóch latach jego przygoda z AS Romą dobiega końca. Jednocześnie polski zawodnik, który zajmuje ósmą pozycję w światowym rankingu FIFA 20, przyznał, że rozpoczął już poszukiwania nowego pracodawcy.

Pożegnanie z Wiecznym Miastem – damie zapowiada odejście z Romy

Sebekx zamienia Francję nową ligę NLC

Po krótkim i mało owocnym w sukcesy epizodzie we Francji Sebastian „Sebekx” Smejkal postanowił znowu zmienić otoczenie. Dlatego też dołączył do zespołu, który rywalizować będzie w nowo powstałej lidze League of Legends dla drużyn z Wysp Brytyjskich i Skandynawii.

Sebekx wystąpi w nowej europejskiej lidze LoL-a! W drużynie Polaka zagra m.in. Maxlore

Ruszyła Ultraliga, AGO ROGUE na czele

Powróciły najważniejsze rozgrywki League of Legends w Polsce. Co ciekawe, już podczas pierwszej kolejki większość formacji doznała goryczy porażki – obronili się tylko  się tylko obrońcy tytułu z AGO ROGUE, którzy dzięki temu samodzielnie wskoczyli na fotel lidera.

AGO ROGUE samodzielnym liderem, PRIDE na dnie tabeli. Czas na krótką przerwę od Ultraligi

Zmiana drzwi na Duście2 i zabawy kontrastem w nowej aktualizacji CS:GO

Z uwagi na pojawiające się narzekania na czytelność rozgrywki Valve w nowej aktualizacji Counter-Strike’a dodało nową opcję, która wpływa na kontrast postaci graczy względem otoczenia. Sporej zmiany doczekały się też drzwi prowadzące na BS-B na Duście2.

Aktualizacja CS:GO – poprawa kontrastu gracza, zmiany drzwi na Duście2

Pompa żegna się ze swoim składem CS:GO

Po raz kolejny Pompa Team opuszcza scenę Counter-Strike’a. Organizacja Szymona „IsAmU” Kasprzyka nie była w stanie przedłużyć kontraktów ze swoimi zawodnikami, gdyż ci po obiecujących tygodniach uznali, że wolą pójść w swoją stronę.

Skład CS:GO opuszcza Pompę. „Większość zawodników po zakończeniu kontraktu pójdzie w swoją stronę”

Bałkany kolejnym przystankiem w karierze Konektiva

Sebekx to nie jedyny zawodnik, który zmienił swoją przynależność klubową poza Polską. Na wyjazd z kraju zdecydował się bowiem Karol „Konektiv” Wojciechowski, który wraz z Crveną zvezdą Esports podejmie próbę awansu na EU Masters.

Konektiv szuka szczęścia na Bałkanach. Polak dołącza do Crveny zvezdy

Dwie polskie ekipy krok bliżej turnieju eliminacyjnego do Majora CS:GO

AVEZ Esport i Actina PACT w niedzielę wywalczyły awans do zamkniętych eliminacji do cs_summit 6. Przypomnijmy, że impreza ta to trzeci turniej eliminacyjny przed zapowiedzianym na listopad ESL One Rio 2020 Major Championship.

AVEZ i PACT z awansem do zamkniętych eliminacji do cs_summit 6!

BIG niespodziewanie ogrywa G2 w finale DreamHack Masters Spring

G2 Esports przystępowało do meczu finałowego europejskiej dywizji DreamHack Masters Spring 2020 jako faworyt, który na dodatek już na starcie miał jedną mapę zapasu. Ale to nie wystarczyło, by pokonać niezwykle zdeterminowane BIG, które osiągnęło największy w swojej historii sukces.

Niespodzianka w skali BIG! G2 przegrywa w finale DH Masters Spring

Mistrz i wicemistrz Europy w odmiennych nastrojach po pierwszym tygodniu LEC

Ruszyła nie tylko Ultraliga, ale też LEC, czyli najważniejsze rozrywki LoL-a na Starym Kontynencie. Niespodziewanie jednak obrońcy mistrzowskiego tytułu z G2 Esports wygrali zaledwie jedno z trzech spotkań, podczas gdy ich największy rywal, Fnatic, zgarnął komplet punktów.

Fnatic króluje, G2 dołuje. Podsumowanie pierwszego tygodnia LEC


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Fnatic króluje, G2 dołuje. Podsumowanie pierwszego tygodnia LEC

Kolejny dzień LEC, kolejne niespodzianki. Pierwszy przedłużony tydzień meczowy potwierdził wiele opinii, ale dodał dwa razy tyle pytań. Bez wątpienia...