Pojawiające się od kilku dni plotki znalazły swoje potwierdzenie. Skład Counter-Strike'a, który dotychczas związany był z Copenhagen Flames, zmienił swojego pracodawcę i do kolejnego etapu walki o wyjazd na brazylijskiego Majora przystąpi już jako x6tence.

Byli reprezentanci Flames w pierwszej połowie 2020 roku prezentowali dość nierówną formę. Z jednej strony potrafili wygrać United Masters League Season 2, pokonując m.in. Aristocracy oraz Sprout. Z drugiej zaś bardzo słabo wypadli podczas inauguracyjnej edycji Flashpointa czy też kolejnych tygodni Home Sweet Home. Niemniej spore znaczenie przy ich angażu przez nowego pracodawcę miał zapewne ich występ na ESL One Road to Rio, gdzie zajęli dziesiąte miejsce – po drodze udało im się ograć chociażby North czy Fnatic. Nic więc dziwnego, że zwrócili na siebie uwagę x6tence, które niedawno zostało przejęte przez Giants Gaming Esports.

Nadszedł czas, by rozpocząć nową przygodę w barwach x6tence – ogłosił za pośrednictwem mediów społecznościowych jeden z członków drużyny, Magnus "Nodios" Olsen. – Jestem wdzięczny za czas spędzony w Copenhagen Flames, ale to nigdy nie będzie wdzięczność wystarczająca, bo wszyscy gracze z poprzednich składów oraz działacze uczynili minione dziesięć miesięcy najlepszymi w moim życiu. Jestem gotowy na wszystko, by osiągnąć z tym zespołem, organizacją i fanami tak dużo, jak nigdy przedtem. Cieszę się, że mogę być częścią x6tence i chcę w nadchodzących turniejach przynieść naszym kibicom sporo radości – dodał.

W tej sytuacji skład x6tence prezentuje się następująco:

  • Magnus "Nodios" Olsen
  • Rasmus "HooXi" Nielsen
  • Ismail "refrezh" Ali
  • Jonas "Queenix" Dideriksen
  • Hector "HECTOz" Jensen
  • Morten "zEVES" Vollan