STS
fot. ESL/Helena Kristiansson

Demony z Road to Rio zniknęły? Na`Vi powalczy dziś o zwycięstwo w WePlay! Clutch Island

Major CS:GO bez Natus Vincere? Jeszcze jakiś czas temu taki scenariusz wydawał się całkiem realny biorąc pod uwagę występy niedawnych liderów rankingu HLTV w eliminacyjnych turniejach przed ESL One Rio 2020. Teraz wygląda jednak na to, że wszystko powoli zmierza ku lepszemu.

Z ESL One Road to Rio Oleksandr „s1mple” Kostyliev i jego koledzy pożegnali się już po fazie grupowej. Co gorsza, w pewnym momencie zanosiło się na to, że podczas WePlay! Clutch Island może być podobnie, bo Na`Vi swoją przygodę z kończącym się dziś turniejem zaczęło od porażki z Gambit Youngsters. Ale to była ostatnia jak dotychczas przegrana triumfatorów katowickiego IEM-a, którzy potem poradzili sobie z każdym kolejnym rywalem, w tym także z Nemigą Gaming oraz Virtus.pro. Dzięki temu znaleźli się oni w finale zawodów i mogą mieć pewność, że zgarną co najmniej 1875 punktów rankingowych, tak istotnych w kontekście walki o bilet do Brazylii.

Niewykluczone jednak, że drużyna s1mple’a zgarnie całą pulę, ale aby tak się stało musi ona wygrać także ostatni, decydujący mecz. A przyjdzie jej w nim zagrać z… nie wiadomo jeszcze kim. Najpierw bowiem odbędzie się finał drabinki przegranych, w którym naprzeciwko siebie staną wspominane już Virtus.pro oraz zwycięzca Road to Rio w regionie CIS, Team Spirit. Co ciekawe, oba zespoły mierzyły się już ze sobą kilka dni temu w półfinale i wówczas górą byli Virtusi, triumfując z wyżej notowanym rywalem 2:1. Mimo tego to nie oni uchodzić dziś będą za faworytów.

Niedzielny harmonogram prezentuje się następująco:

28 czerwca

Finał drabinki przegranych

14:00 Team Spirit vs Virtus.pro BO3

Mecz o 5. miejsce

17:00 Espada vs Gambit Youngsters BO3

Finał

20:00 Natus Vincere vs Spirit/Virtus.pro BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można pod tym adresem. Przypomnijmy, że zwycięzca WePlay! Clutch Island, przedostatniego turnieju eliminacyjnego do brazylijskiego Majora, zgarnie 15 tysięcy dolarów oraz 2 tysiące punktów. Z kolei wicemistrz będzie musiał zadowolić się 10 tysiącami dolarów i 1875 punktami.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

OG dwa zwycięstwa od awansu na DreamHack Open Summer 2020

Jedni odpoczywają, inni idą na wybory (mamy nadzieję, że wy też), a jeszcze inni grają kolejne mecze w internetowych rozgrywkach. Dziś na serwerze zam...