Czwartek to kolejny dzień, podczas którego rodzimi gracze CS:GO toczyć będą zmagania w ramach Nine to Five. Ale nie tylko – przed nami również następne mecze w play-offach ESEA Main, gdzie stawką jest bezpośredni awans do ESEA Advanced, czyli na trzeci poziom rozgrywkowy.

Już o godzinie 12:00 na serwerze zameldują się Illuminar Gaming i Wizards Esports Club Piotra "morelza" Taterki. Oba zespoły zdążyły już dwukrotnie przegrać, co oznacza, że wyczerpały limit błędu – dzisiejszy mecz dla któregoś z nich będzie jednocześnie ostatnim w Nine to Five. Co ciekawe, trzy godziny wcześniej bezpośredni pojedynek powinny stoczyć również Wisła All in! Games Kraków oraz HONORIS, ale finalnie zespół Wiktora "TaZa" Wojtasa i Filipa "NEO" Kubskiego oddał go walkowerem. – Niestety nie będziemy w stanie kontynuować dalszej walki w pierwszej edycji Nine to Five. Czeka nas całodniowa wyprawa, która koliduje z godziną rozgrywania meczu. Wraz z organizatorami turnieju próbowaliśmy znaleźć inne rozwiązanie tej sytuacji, ale żadne z oferowanych nie rozwiązało naszego problemu. Musieliśmy podjąć ciężką, ale i męską decyzję – napisano w prowadzonych przez organizację mediach społecznościowych.


>> PEŁNY HARMONOGRAM MECZÓW POLAKÓW


Ale nie samym Nine to Five człowiek żyje. Wszak trwa faza pucharowa ESEA Main, gdzie w grze pozostają trzy rodzime składy. W górnej drabince walczy m.in. Pompa Team, którego rywalem tym razem będą Timechasers. Litwini kilka dni temu mierzyli się już z inną drużyną z Polski, Dr Pepper Teamem, i wówczas zwyciężyli w stosunku 2:1. Ale teraz o takie rozstrzygnięcie będzie trudno, bo Pompa w trakcie całego sezonu doznała zaledwie trzech porażek. O awans do ćwierćfinału postarają się także uczestnicy ostatniej edycji ESL Mistrzostw Polski, Łomża 0,0% Cyberwolves, na których drodze stanie akademia aktualnych liderów rankingu HLTV, czyli BIG. Warto w tym miejscu wspomnieć, że dziś mecz w dolnej drabince miał rozegrać też wspomniany Dr Pepper, ale finalnie wygrał on z miksem CHOCHOŁY walkowerem.

Lista najciekawszych czwartkowych spotkań prezentuje się następująco:

9 lipca
12:00 Illuminar Gaming vs Wizards Esports Club BO3 transmisja
17:00 Pompa Team vs Timechasers BO3
19:00 Łomża 0,0% Cyberwolves vs BIG OMEN Academy BO3
(Kliknij "vs" wybranego meczu, aby przejść na jego podstronę)