STS
fot. ESL/Adam Łakomy

reatz ustępuje ze składu Illuminar! „Obecnie mój stan „psychiczny” jest daleki od tego, jaki był”

Zaskakujące wieści płyną do nas z obozu Illuminar Gaming. Paweł „reatz” Jańczak został dziś bowiem odsunięty od składu – co znaczące, stało się to na wyraźną prośbę samego zawodnika, który z powodu pewnego rodzaju wypalenia postanowił wziąć sobie chwilową przerwę.

25-latek graczem Illuminar jest od lipca 2019 roku, gdy organizacja ta przejęła skład należący wcześniej do x-kom teamu. W kolejnych miesiącach Jańczak i jego koledzy sięgnęli m.in. po triumf w ESL Mistrzostwach Polski, niemniej w 2020 roku nie szło im już tak dobrze. Nie pomogły także zmiany kadrowe, w wyniku których wymieniono aż trzech zawodników – większych sukcesów nie było. Niemniej to nie to skłoniło reatza do odpoczynku od gry, bo jak sam przyznał atmosfera wewnątrz drużyny była bardzo dobra.

Większe znaczenie miał stan psychiczny doświadczonego zawodnika, który miał w ostatnim czasie się pogorszyć. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Jańczak nie odchodzi z iHG na stałe i nie wyklucza, że w przyszłości powróci do zespołu. Jednocześnie jednak bierze on pod uwagę scenariusz, że jego potencjalny następca spisze się na tyle dobrze, iż definitywnie wygryzie go ze składu. A kto będzie tym następcą? Wiadomo tyle, że w najbliższych dniach iHG jako zmiennik wspierać będzie Karol „rallen” Rodowicz.

Jest to dla mnie bardzo trudna decyzja, ale od dzisiejszego dnia przechodzę na ławkę Illuminar Gaming, decyzja należy…

Opublikowany przez Paweł „reatz” Jańczak Niedziela, 12 lipca 2020

W tej sytuacji skład Illuminar Gaming prezentuje się następująco:

  • Paweł „innocent” Mocek
  • Janusz „Snax” Pogorzelski
  • Arek „Vegi” Nawojski
  • Mikołaj „mouz” Karolewski
  • Karol „rallen” Rodowicz – zmiennik
  • Adrian „IMD” Pieper – trener
  • Paweł „reatz” Jańczak – rezerwowy
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

paTiTek o krok od mistrzostwa Vitality European Open. G2 pierwszym finalistą turnieju

Już tylko jeden mecz dzieli G2 Esports od mistrzostwa Vitality European Open. Po bezbłędnej fazie grupowej ekipa Patryka "paTiTka" Fabrowskiego przyst...