STS
fot. twitter.com/agorogue

Czy AGO ROGUE już dziś awansuje na EU Masters?

Powiedzmy sobie szczerze – ewentualny awans AGO ROGUE na European Masters nie wzbudzi w nas większych emocji, tym bardziej iż Polska wystawi aż trzy drużyny do walki w najbliższej odsłonie LoL-owej Ligi Europy. Niemniej jednak warto odnotować, iż aktualni mistrzowie kraju już dziś mogą zapewnić sobie występ na drugim w tym roku turnieju międzynarodowym. Paweł „Woolite” Pruski i spółka w swoim trzecim od końca meczu fazy zasadniczej Alior Bank Ultraligi podejmą PRIDE, a jeśli wygrają, to pierwsza w tym sezonie partia szampana będzie mogła trafić do zespołowego obiegu.

CZYTAJ TEŻ:
Trzy drużyny z Ultraligi w European Masters! Polska awansuje w europejskim rankingu LoL-a!

Na to starcie przyjdzie nam nieco poczekać, bo Orły i akademia Łotrzyków wkroczą na plac boju jako ostatnie. Środę z Ultraligą otworzą natomiast Gentlemen’s Gaming oraz Illuminar Gaming. Dżentelmeni mają się czego obawiać – i to nie tylko dlatego, że iHG wczoraj ograło K1ck Neosurf. W ligowej tabeli po piętach podopiecznych Michała „Flasha” Kosickiego depcze wszakże rozpędzające się PRIDE. Obecnie wydaje się, iż to właśnie te dwie drużyny stoczą pasjonującą walkę o utrzymanie, choć dzisiejszy triumf GG zmniejszyłby do zera margines błędu Orłów.

O awans do play-offów od dawna spokojne są już K1ck oraz 7more7 Pompa Team. Obie formacje wciąż mają jednak szansę nawet na miejsce w czołowej dwójce, które aktualnie zajmuje zresztą właśnie Pompa. Czy Jakub „Sinmivak” Rucki oraz jego kompani powiększą swoją przewagę nad wicemistrzami EU Masters do dwóch oczek? A może K1ck zrówna się punktami ze swoim rywalem? To na razie jedna wielka niewiadoma.

Marcin „iBo” Lebuda i spółka obecnie plasują się na najniższym stopniu podium, podobnie jak Komputronik H34T, który wczoraj niespodziewanie uległ PRIDE. Dziś rewelację tego sezonu czeka kolejna batalia z ekipą z dolnej połowy stawki. Porażka z piratesports może skomplikować i tak niejasną już sytuację H34T. A że Piraci nie poddadzą się bez walki, to niemal pewne – kompania z Tortugi musi zacząć wygrywać, jeśli pragnie przedłużyć swe marzenia o play-offach.

15 lipca
17:30 Gentlemen’s Gaming vs Illuminar Gaming BO1
18:30 K1ck Neosurf vs 7more7 Pompa Team BO1
19:30 Komputronik H34T vs piratesports BO1
20:30 PRIDE vs AGO ROGUE BO1

Tak wygląda obecnie układ tabeli:

# Drużyna M W P % wygranych
1. AGO ROGUE 11 10 1 91%
2. 7more7 Pompa Team 11 8 3 73%
3. K1ck Neosurf 11 7 4 64%
3. Komputronik H34T 11 7 4 64%
5. Illuminar Gaming 11 6 5 55%
6. Gentlemen’s Gaming 11 3 8 27%
7. PRIDE 11 2 9 18%
7. piratesports 11 1 10 9%
Legenda:
Awans do 2. rundy fazy pucharowej
Awans do ćwierćfinału fazy pucharowej
Brak awansu do fazy pucharowej

Wszystkie mecze Alior Bank Ultraligi będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji oraz internecie na Twitchu i YouTube. Transmisja rozpocznie się o godzinie 17:00, natomiast pierwsze spotkanie wystartuje pół godziny później. Po więcej informacji dotyczących czwartego sezonu rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ultraliga: Kolejne rozstrzygnięcia w czołowej szóstce, jeszcze bardziej niejasna sytuacja w dolnych rejonach tabeli

Wtorkowe mecze Alior Bank Ultraligi dobiegły końca. Po dzisiejszych spotkaniach grono drużyn z pewnym miejscem w play-offach rozszerzyło się do pięciu...