STS
Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 13-19 lipca

Fani League of Legends na ważne informacje w ubiegłym tygodniu nie mogli narzekać – Marcin „Jankos” Jankowski przedłużył kontrakt z G2, a Jakub „Jactroll” Skurzyński dołączył do Origen. Zadowoleni mogą być też fani VALORANTA, którzy grać mogą na serwerze zlokalizowanym w Warszawie. Na scenie Counter-Strike’a zobaczyliśmy zaś zwycięstwo Illuminar Gaming w 3. tygodniu Eden Arena: Malta Vibes, a także poznaliśmy szczegóły ESL One Cologne i eliminacji do ESL Pro League.

Jankos ponownie przedłuża umowę z G2

G2 Esports przedłużyło kontrakty z członkami aż trzech esportowych dywizji. Do jednej z nich należy obecny skład League of Legends, w którym gra Marcin „Jankos” Jankowski. Po przedłużeniu jego umowa będzie trwała aż do końca 2022 roku.

Jankos znów przedłuża umowę z G2 Esports!

Jactroll oficjalnie w Origen

Po ponad dwóch latach spędzonych w Teamie Vitality Jakub „Jactroll” Skurzyński postanowił dołączyć do Origen, gdzie zastąpił Mitchella „Destiny’ego” Shawa. Celem drużyny jest awans na Worldsy, a jej przedstawiciele nie wykluczają powrotu Shawa do wyjściowej piątki.

Jactroll oficjalnie w Origen! Debiut Polaka w nowej drużynie już w ten piątek

Illuminar wygrywa trzeci tydzień Eden Arena: Malta Vibes

Illuminar Gaming grające z Karolem „rallenem” Rodowiczem wygrało trzeci tydzień Eden Arena: Malta Vibes. Ekipa Pawła „innocenta” Mocka pokonała w wielkim finale FATE Esports, dzięki czemu zgarnęła 25 tysięcy dolarów.

Jest rallen, jest i sukces. Illuminar wygrywa trzeci tydzień Eden Arena: Malta Vibes!

ESL One Cologne zostanie rozegrane w internecie

Z powodu pandemii ESL One Cologne nie będzie miało tym razem miejsca w Lanxess Arenie, a w internecie. Zawody zostały podzielone na cztery regiony, a pulę nagród zmniejszono o połowę.

Świątynia Counter-Strike’a nieczynna. ESL One Cologne tylko online i z podziałem na regiony

Astralis poza topową 10 rankingu HLTV

W ostatnim czasie Astralis tymczasowo opuściło aż dwóch zawodników, co przełożyło się też na wyniki tej formacji. Skutkiem tego ruchu był spadek w rankingu HLTV, w którym po raz pierwszy od listopada 2016 Duńczycy znaleźli się poza topową dziesiątką.

Po blisko czterech latach Astralis wypada z top 10 rankingu HLTV!

MOLSI zawiesza karierę CS:GO na rzecz VALORANTA

Michał „MOLSI” Łącki zawiesił w ubiegłym tygodniu swoją profesjonalną karierę CS:GO, gdyż nie cieszył się z gry tak jak kiedyś. 23-latek wiąże swoją przyszłość z VALORANTEM.

MOLSI: Zawieszam swoją dotychczasową karierę CS:GO na rzecz VALORANTA

Uruchomiono serwer VALORANTA w Polsce

Problemy z wysokim pingiem wśród polskich graczy VALORANTA odchodzą w niepamięć! Riot Games uruchomiło bowiem polski serwer gry w Warszawie. Nowość ma być korzystna dla wszystkich zawodników z Europy Środkowo-Wschodniej.

Problem z pingiem to już przeszłość – uruchomiono serwer VALORANTA w Polsce!

Valve próbuje naprawić problemy z Trybem Zaufanym

W miniony wtorek Valve wydało kolejną aktualizację do Counter-Strike’a: Global Offensive, która miała rozwiązać problemy z trybem zaufanym. Poprawie miała również ulec wydajność gry.

Valve popsuło, Valve naprawia? Kolejna aktualizacja CS:GO dotycząca zewnętrznych programów

ESEA Global Challenge odwołane

ESEA Global Challenge w Ameryce Północnej został odwołany, a w Europie przeniesiony na nieznany jeszcze termin. Polacy z x-kom AGO i Sprout ciągle pozostają jednak w grze o ESL Pro League i od ich wspólnego pojedynku rozpoczną się zmagania o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej na naszym kontynencie.

Lan ESEA Global Challenge odwołany. Ale AGO i Sprout i tak mają szansę na ESL Pro League


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Przywitaj nowy tydzień z HONORIS i Izako Boars

Kolejny weekend dobiegł końca. Przed nami znienawidzony przez wszystkich poniedziałek, w którego trakcie powinniśmy jednak znaleźć kilka iskierek zado...