STS
fot. DreamHack/Stephanie Lindgren

Bubzkji na celowniku Astralis?

Niedługo miną dwa miesiące od momentu, gdy Astralis rozegrało ostatni oficjalny mecz. Ma to oczywiście związek z niedawnymi roszadami kadrowymi, w wyniku których dłuższą przerwę od gry wzięli sobie Lukas „gla1ve” Rossander oraz Andreas „Xyp9x” Højsleth. Czy obaj wrócą do składu? Nie wiadomo, ale najświeższe plotki każą poddawać taką opcję pod wątpliwość.

Według źródeł, do których dotarli dziennikarze serwisu HLTV, duńska organizacja ma prowadzić obecnie rozmowy z MAD Lions. Mają one dotyczyć osoby Lucasa „⁠Bubzkjiego⁠” Andersena, który może dołączyć do nowej drużyny jeszcze przed startem ESL One Cologne 2020. Taka opcja wydaje się bardzo prawdopodobna, bo według wyżej wymienionej strony negocjacje między obiema ekipami wkroczyły już w decydujące stadium i są bliskie finalizacji. Taki stan rzeczy podczas transmisji w ramach Gamers Club Masters potwierdził poniekąd trener Lwów, Luis „⁠peacemaker⁠” Tadeu, który przyznał, że 22-latek trafi do wielkiego zespołu.

Co ciekawe, wiele w tej sytuacji znaków zapytania. Z jednej strony mamy Astralis, które w momencie angażu Bubzkjiego będzie posiadać aż ośmiu zawodników w zespole CS:GO – nie wiadomo więc, czy nadprogramowa trójka pozostanie na ławce rezerwowych, czy też poszuka szczęścia gdzie indziej. Niejasne jest też, kto w ogóle się w owej trójce znajdzie. Jeśli zaś chodzi o MAD Lions, to organizacja niedawno poinformowała oficjalnie, że musi rozważyć pewne kwestie dotyczące drużyny, by ta mogła się nadal rozwijać. Nie ma więc pewności, czy w tej sytuacji ruchy kadrowe ograniczą się tylko do odejścia Andersena, czy też szykuje się może coś jeszcze.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Liczne problemy z klientem turniejowym w regionalnych ligach LoL-a

Choć w czwartki nie jest nam dane oglądać Alior Bank Ultraligę, to dzisiaj miały odbyć się mecze we wszystkich pozostałych najlepszych ligach regional...