Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 27 lipca – 2 sierpnia

Miniony tydzień upłynął pod znakiem zmian zarówno w topowych drużynach Counter-Strike’a: Global Offensive, takich jak Astralis i Team Liquid, jak i w krajowych. Dowiedzieliśmy się także, jaka ostatecznie będzie formuła tegorocznych Mistrzostw Świata League of Legends, a także przybliżyliśmy się do rozstrzygnięcia fazy zasadniczej League of Legends European Championship.

Bubzkji nowym zawodnikiem Astralis

Kolejne zmiany w Astralis! Tym razem do drużyny CS:GO trafił Lucas „Bubzkji” Andersen, związany wcześniej kontraktem z MAD Lions. W legendarnej drużynie zastąpi on Jakoba „JUGiego” Hansena.

Oficjalnie: Bubzkji nowym zawodnikiem Astralis!

nitr0 przeniesiony na ławkę rezerwowych Teamu Liquid

Po niemal sześciu latach skład CS:GO Teamu Liquid opuścił Nick „nitr0” Cannella. 24-latek przyczynił się do wielu sukcesów drużyny, lecz w ostatnim czasie nie potrafił utrzymać wysokiego poziomu gry.

Koniec epoki w Liquid – nitr0 odsunięty od podstawowego składu

fanatyk opuszcza Wisłę All in! Games Kraków

Dominik „fanatyk” Barkiet pożegnał się w minionym tygodniu z Wisłą All in! Games Kraków. 20-latek był zawodnikiem CS:GO Białej Gwiazdy zaledwie przez cztery miesiące i miał najmniejsze doświadczenie w ekipie.

Plotki znalazły swoje potwierdzenie – fanatyk żegna się z Wisłą All in!

Mistrzostwa Świata w LoL-a odbędą się w Szanghaju

Tegoroczne Worldsy tym razem nie odbędą się w kilku miastach, a w całości w Szanghaju. Nie zobaczymy także zawodów w ich pełnej krasie ze względu na pandemię. Riot Games zapowiedziało jednak, że w przyszłym roku widowisko powróci do Chin, a do Stanów Zjednoczonych zawita dopiero w 2022 roku.

Oficjalnie: Mistrzostwa Świata w LoL-a odbędą się w Szanghaju!

Poważne zmiany w Polskiej Lidze Esportowej

Fantasyexpo poinformowało o zmianach w Polskiej Lidze Esportowej. W ciągu nadchodzących dwunastu miesięcy zobaczymy dwa wydarzenia w studiu, zaś plany spółki sięgają aż do 2023 roku. Co więcej, inwestorem projektu został koszykarz Marcin Gortat.

Nowe otwarcie w Polskiej Lidze Esportowej; Marcin Gortat inwestorem

Illuminar rezygnuje z turnieju i ogłasza przerwę w grze

Od pewnego czasu, ze względu na urlop zdrowotny Pawła „reatza” Jańczaka, przez Illuminar Gaming przewijali się zmiennicy. W czwartek organizacja poinformowała jednak o wycofaniu się z Eden Arena: Malta Vibes i przerwie aż do połowy sierpnia.

Illuminar wycofuje się z Eden Arena: Malta Vibes i wróci do gry dopiero w połowie sierpnia

LEC na ostatniej prostej

Przedostatni tydzień League of Legends European Championship już za nami. Na ten moment awansu do fazy pucharowej pewne są MAD Lions i Rogue. Poprawiła się również sytuacja G2 Esports.

Najlepsi przegrywają, G2 triumfuje w meczu tygodnia. Siódma kolejka LEC za nami

Hobbit wraca do Gambit

Po prawie dwóch latach przerwy Abay „Hobbit” Khasenov ponownie przywdzieje barwy Gambit Esports. 26-letni Kazach niespełna rok po wcześniejszym dołączeniu do drużyny zatriumfował podczas PGL Major Kraków 2017.

Triumfator Majora wraca na stare śmieci. Hobbit ponownie w Gambit!


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

To są mistrzowie! paTiTek i spółka wygrywają kolejny turniej VALORANTA

Drużyna Patryka „paTiTka” Fabrowskiego prawdopodobnie bardzo mocno wzięła sobie za cel powtórzenie w VALORACIE wyniku Ninjas in Pyjamas na początku ry...