fot. x-kom AGO/Krystian Pilawa

AGO lepsze od HONORIS, AVEZ odpada w półfinale Eden Arena: Malta Vibes

Aż dwa z dzisiejszych pojedynków Polaków na scenie CS:GO odbyły się w ramach europejskich eliminacji do FunSpark ULTI. W pierwszym z nich x-kom AGO po bratobójczej walce pokonało HONORIS, w drugim zaś Sprout zwyciężyło Winstrike Team. Na serwerze zameldowali się też reprezentanci AVEZ Esport, którzy przegrali z Dignitas mecz o finał 6. tygodnia Eden Arena: Malta Vibes.

W polskich derbach zdecydowanie wygrali faworyci. Gracze x-kom AGO prowadzili przez prawie cały mecz, korzystając z tego, że HONORIS od dłuższego czasu nie potrafi złapać wiatru w żagle. W pierwszej pistoletówce jednak zatriumfowała ekipa Wiktora „TaZa” Wojtasa. To był jedyny moment, w którym mogła ona cieszyć się z prowadzenia, ponieważ po chwili Jastrzębie ruszyły do ataku i zostawiały swoim rywalom pojedyncze rundy. Do końca połówki formacja dwóch weteranów polskiego Counter-Strike’a zdobyła zaledwie pięć oczek. Niebawem po stronie terrorystów oddała rundę pistoletową oponentom i zgarnęła trzy punkty, lecz to było za mało, by wyjść na prostą. Damian „Furlan” Kisłowski wraz z kolegami znów przejęli bowiem prym i już bez żadnej porażki zwyciężyli 16:8.

CZYTAJ TEŻ:
Z dobrych informacji: innocent zadebiutował w MAD Lions. Ze złych: przegrał

W drugim dzisiejszym pojedynku AVEZ zmierzyło się z Dignitas. Niestety starcie na Nuke’u nie wypadło naszym rodakom pomyślnie. Skandynawowie prowadzili na tej mapie bowiem od samego początku, co chwilę pokonując Polaków, którzy przez większość czasu byli bezradni. Ośmiornice na pierwszy plan wysunęły się dopiero w drugiej części gry, gdy po trzech triumfach oponentów odrobiły dokładnie taką samą liczbę oczek. Wkrótce jednak Szwedzi i Norweg wykorzystali swoją przewagę i domknęli starcie wynikiem 16:9. Na Vertigo praktycznie powtórzył się scenariusz z poprzedniej mapy. AVEZ było nieustannie dominowane przez rywali i ocknęło się chwilę przed zamianą stron, kiedy rozpoczęło comeback. Na tablicy szybko pojawił się remis 10:10, po którym staliśmy się świadkami niezwykle zaciekłej końcówki, a następnie długiej dogrywki, którą wygrali zawodnicy Dignitas.

Mecz Sprout z Winstrike Teamem był wyrównany. Należy jednak wspomnieć, że w drużynie ze Wschodu grał zmiennik – Dmitry „hooch” Bogdanov – zastępujący Viktora „Lack1” Boldyreva. Drużyna Michała „snatchiego” Rudzkiego i Pawła „dychy” Dychy przez całą pierwszą połówkę wymieniała ciosy ze swoimi przeciwnikami, by w końcu zakończyć ją z jedną rundą straty. Po zamianie stron Polacy i spółka wygrali pistoletówkę i kolejne rundy, co otworzyło im później drogę do zwycięstwa. Mimo prób opanowania sytuacji przez Winstrike i mimo dużego prawdopodobieństwa dogrywki Sprout rzutem na taśmę zatriumfowało 16:14.

9 sierpnia
14:30 x-kom AGO 16:8 HONORIS Dust2
15:00 AVEZ Esport 0:2 Dignitas Nuke 9:16
Vertigo 20:22
16:00 Sprout 16:14 Winstrike Team Dust2

Dzięki dzisiejszym triumfom x-kom AGO i Sprout awansowały do półfinału drabinki wygranych grupy B europejskich eliminacji do FunSpark ULTI 2020. Na kolejne mecze tych ekip przyjdzie nam poczekać do wtorku, kiedy zmierzą się kolejno z HAVU Gaming i zwycięzcą starcia Nemigi Gaming z c0ntact Gaming. Dwa dni później HONORIS stanie natomiast w szranki z x6tence w boju o dalszy udział w turnieju. AVEZ zakończyło natomiast swoją przygodę w Eden Arena Malta Vibes Cup 6, wygrywając 2500 dolarów.

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polki niemal w komplecie w play-offach Ambush Female Summer Cup

Pierwszy dzień Ambush Female Summer Cup okazał się szczęśliwy dla zawodniczek z Polski. Spośród siedemnastu naszych rodaczek, które stanęły na linii s...