fot. Baltic Masters

Lądowanie na czterech łapach, czyli jak trafić z FaZe prosto do mousesports

W ubiegły piątek poinformowaliśmy was o hitowym transferze na scenie CS:GO. Jak bowiem udało ustalić się naszej redakcji, Markus „Kjaerbye” Kjærbye dołączył do FaZe Clanu i zadebiutuje w nowych barwach już podczas ESL One Cologne. Na oficjalne potwierdzenie tej roszady nadal czekamy, ale wydaje się, że jest ono kwestią zaledwie godzin. Aurimas „Bymas” Pipiras, którego zastąpi Duńczyk, został bowiem w poniedziałek zaprezentowany w roli szóstego zawodnika mousesports!

CZYTAJ TEŻ:
Nieoficjalnie: Kjaerbye zostanie nowym graczem FaZe

Młody Litwin pojawił się na radarach szerszego grona obserwatorów pod koniec maja bieżącego roku. Utalentowany strzelec od razu został rzucony na głęboką wodę, bo grę w FPL-u lub miksowych, często lokalnych składach zamienił na wspieranie FaZe w roli zmiennika. W międzynarodowej mieszance urodzony w 2003 roku zawodnik zajął miejsce Olofa „olofmeistera” Kajbjera, który po raz kolejny zdecydował się (tymczasowo?) odsunąć się w cień.

U boku choćby Marcelo „coldzery” Davida Bymas zdołał uplasować się na podium dwóch prestiżowych turniejów spod szyldu DreamHacka oraz BLASTA, lecz tuż przed wakacyjną przerwą FaZe zawiodło w cs_summit 6, czyli jednej z odsłon cyklu kwalifikacyjnego do Majora CS:GO. To właśnie w ramach tych rozgrywek 16-latek zaliczył ostatni występ pod banderą FC, a teraz swoją karierę kontynuował będzie w mouz.

W tym roku doświadczyliśmy już, jak szybko mogą zmieniać się warunki wokół nas. Postanowiliśmy więc poszerzyć nasz skład i sprowadzić szóstego zawodnika, by być na to gotowym. Cieszymy się, że pozycję tę zajmie tak ogromny talent w postaci Bymasa, który wpisuje się w naszą filozofię rozwoju młodych zawodników – komentuje organizacja, która nie zdradziła jednak szczegółów współpracy z Litwinem.

Aktywność mousesports trudno traktować jako zaskoczenie. Wydaje się przecież, iż formacja musiała przynajmniej spróbować coś zmienić po słabym poprzednim sezonie. Ostatni udany występ mouz datuje się wszakże na połowę kwietnia, a od tego czasu Finn „karrigan” Andersen i spółka byli cieniami samych siebie. Myszy nie zdecydowały się jednak na wyłonienie kozła ofiarnego. Przynajmniej na razie.

Tak obecnie wygląda skład mousesports:

  • Chris „chrisJ” de Jong
  • Robin „ropz” Kool
  • Finn „karrigan” Andersen
  • David „frozen” Čerňanský
  • Özgür „woxic” Eker
  • Aurimas „Bymas” Pipiras
  • Allan „Rejin” Petersen – trener

W jaki sposób Bymas będzie włączany do nowego zespołu? Czy Litwin może liczyć na udział w oficjalnych spotkaniach? A może jego zadaniem na razie będzie jedynie rozwój pod okiem sztabu szkoleniowego? Tego na razie nie wiadomo. Pierwsze odpowiedzi poznamy zapewne podczas ESL One Cologne 2020. 19 sierpnia mousesports wznowi rywalizację po wakacjach meczem z Natus Vincere w pierwszej rundzie internetowych zmagań.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ranking polskich drużyn CS:GO by Cybersport.pl – 10 sierpnia 2020

1 1. AVEZ Esport 4145 pkt KEi – kylar – nawrot – Markoś – byali – bogdan (t) 1 2. Illuminar Gaming 3005 pkt rea...