fot. DreamHack/Stephanie Lindgren

shroud wraca na Twitcha! Kanadyjczyk nawiązuje współpracę na wyłączność

Nie minął rok, jak Michael „shroud” Grzesiek opuścił Twitcha na rzecz Mixera. Dziś jednak Kanadyjczyk polskiego pochodzenia ogłosił swój powrót na należącą do Amazona platformę, z którą związał się umową na wyłączność. Jej szczegóły nie są jednak znane.

Grzesiek przez lata występował jako profesjonalny gracz Counter-Strike’a, jednak w 2018 roku w wieku zaledwie 23 lat zakończył karierę, by móc skupić się na streamowaniu. I to przyniosło wymierne efekty, bo shroud szybko stał się jedną z najchętniej oglądanych osób i w szczytowym okresie mógł pochwalić się ponad 100 tysiącami aktywnych subskrypcji. Mimo to pod koniec ubiegłego roku postanowił on podążyć śladami Tylera „Ninjy” Blevinsa i przeniósł się na Mixera. Miało to miejsce w czasie, gdy Microsoft robił wszystko, by rozbudować swój serwis i przyciągnąć do niego nową rzeszę użytkowników.

Ostatecznie jednak nie udało się, a latem tego roku Mixer przestał istnieć. Wówczas też z miejsca zaczęły się rozważania na temat przyszłości streamerów, którzy wcześniej zobowiązali się do współpracy z platformą. Ci mieli odrzucić oferty przejścia na Facebooka, mimo że ten według plotek chciał podwoić wartość ich dotychczasowych kontraktów z Microsoftem. O ile jednak w przypadku Blevinsa nic nadal nie jest jasne w kontekście jego przyszłości, tak Grzesiek ogłosił dziś oficjalnie, że wraca na Twitcha nawiązując współpracę na wyłączność, która okraszona została hasłem „Wracam do domu”.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Znamy finalistów Ultraligi! K1ck lepsze od Pompy w małym finale

Mały finał czwartego sezonu Alior Bank Ultraligi nie był tym, czego wszyscy widzowie oczekiwali od spotkania tego kalibru. Miała być zacięta walka i e...