Spirit, Afreeca Freecs, Worlds 2018
fot. Riot Games

LCK na przedostatniej prostej. Czy Afreeca Freecs zapewni sobie miejsce w play-offach?

W czwartek przed południem rozpocznie się dziewiąta i zarazem przedostatnia kolejka League of Legends Champions Korea, która powinna rozwiać ostatnie wątpliwości na temat uczestników play-offów letniej edycji rywalizacji. W fazie pucharowej zostało bowiem jedno miejsce. Pewne udziału mogą być już ekipy DAMWON Gaming, DragonX, Gen.G oraz T1. W grze o pozostałego slota pozostają za to trzy ekipy: Afreeca Freecs, KT Rolster i SANDBOX Gaming.

Patrząc na obecne rozstawienie w tabeli, nie ma cienia wątpliwości, że to pierwszy kandydat ma największe szanse na jego zdobycie. Lee „Spirit” Da-yoon mają i spółka posiadają dorobek ośmiu punktów, o dwa więcej w porównaniu do swoich konkurentów. Dodatkowo ekipa półfinalisty Mistrzostw Świata z 2014 ma do rozegrania o jedno spotkanie więcej, przez co już w tej kolejce może uciec KT i SB. Krucjata Afreeca Freecs będzie miała trudny początek, wszak z pozostałych czterech rywali, jednym z trudniejszym będzie T1, z którym zespół Spirita zmierzy się już jutro. Ziarno niepewności zasiewa też fakt, że nie wiadomo z kim wystąpi ich pierwszy przeciwnik. Od pewnego czasu Lee „Faker” Sang-hyeok okupuje ławkę rezerwowych, a w startującej piątce oglądamy Lee „Clozera” Ju-hyeon. Czy włodarze organizacji ponownie postawią na dobrze sprawdzającego się rezerwowego, czy może będą chcieli powoli przygotowywać zespół na play-offy? Doświadczenie i nieuleganie presji są kluczowymi elementami w fazie pucharowej, a trzykrotny Mistrz Świata ma je w pełni opanowane.

Warte śledzenia będą także poczynania DragonX oraz DAMWON. Oba zespoły toczą wyrównany bój o pozycję lidera, posiadając obecnie na swoim koncie po 13 zwycięstw. Z trzema meczami do rozegrania, głównie ze słabszymi oponentami, nie wiadomo, w czyje ręce wpadnie korona fazy zasadniczej. Emocje w wyścigu podsyca fakt, że obie formacje zmierzą się w następnej kolejce z T1, które posiada obecnie serię pięciu wygranych. Legendarna organizacja może zatem napsuć krwi obu kandydatom do tronu.

Wszystkie mecze będą transmitowane na kanale LCK na Twitchu. Harmonogram prezentuje się następująco:

Czwartek, 13 sierpnia
10:00 SANDBOX Gaming vs Gen.G BO3
13:00 Afreeca Freecs vs T1 BO3
Piątek, 14 sierpnia
10:00 KT Rolster vs SeolHaeOne Prince BO3
13:00 DragonX vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO3
Sobota, 15 sierpnia
10:00 Team Dynamics vs DAMWON Gaming BO3
13:00 Afreeca Freecs vs SANDBOX Gaming BO3
Niedziela, 16 sierpnia
10:00 Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports vs Gen.G BO3
13:00 DragonX vs SeolHaeOne Prince BO3
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

QuickScope: Patrzcie na mousesports i wzorujcie się

Kończysz dzisiaj 17 lat, grałeś już dla FaZe Clanu i przed chwilą dołączyłeś do mousesports jako zawodnik rozwojowy. Trzeba przyznać, że już teraz Aur...