Z uwagi na trwającą pandemię tegoroczna odsłona ESL One Cologne rozgrywać się będzie w internecie i to z podziałem na cztery regiony. W dwóch z nich, tj. w Azji oraz Oceanii, zmagania ruszą dopiero za tydzień. Dziś natomiast do gry wejdzie nie tylko Europa, ale również i Ameryka Północna.

Ameryka Północna, której czołówka została liczebnie zmniejszona o jedną formację – mowa tutaj oczywiście o MIBR, który rywalizować będzie na Starym Kontynencie. Wobec tego honoru brazylijskiej sceny CS:GO jako jedyna bronić będzie FURIA Esports, ale już teraz można założyć, że dokona tego w dobrym stylu. A przynajmniej na to wskazywałby fakt, że Latynosi dopiero co mogli świętować mistrzostwo DreamHack Open Summer 2020. Tym razem podopiecznych Nicholasa "guerriego" Nogueiry przetestują m.in. 100 Thieves oraz Gen.G Esports, które podobnie jak FURIA znalazły się w grupie A. Niemniej pierwszym rywalem piątki z Kraju Kawy będzie borykający się w tym roku z poważnymi problemami kadrowymi Chaos Esports Club.

CZYTAJ TEŻ:
Odmienione Astralis, trzech Polaków oraz światowy numer jeden. Rusza europejskie ESL One Cologne

Niezwykle ciekawie zapowiada się również grupa B, gdzie trafiły m.in. Evil Geniuses oraz Team Liquid, czyli absolutny północnoamerykański top. Oba zespoły już teraz wydają się być jednymi z poważniejszych kandydatów do końcowego triumfu na imprezie, tylko czy faktycznie oba zdołają dostać się do play-offów? Wszak na potknięcia EG i TL liczą pozostające nieco w cieniu Cloud9 i Triumph, które będą miały okazję utrzeć nosa wyżej notowanym oponentom już podczas inauguracyjnej serii spotkań.

Harmonogram fazy grupowej prezentuje się następująco:

18 sierpnia
22:00 FURIA Esports vs Chaos Esports Club BO3
22:00 100 Thieves vs Gen.G Esports BO3
19 sierpnia
22:00 Evil Geniuses vs Triumph BO3
22:00 Cloud9 vs Team Liquid BO3
20 sierpnia
22:00 mecz wygranych grupy A BO3
21 sierpnia
22:00 mecz wygranych grupy B BO3
22 sierpnia
22:00 mecz przegranych grupy A BO3
23 sierpnia
22:00 mecz przegranych grupy B BO3
25 sierpnia
22:00 decydujący mecz grupy A BO3
26 sierpnia
22:00 decydujący mecz grupy B BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV. Zmagania w ramach północnoamerykańskiej dywizji ESL One Cologne 2020: Online potrwają do 29 sierpnia, zaś w ich ramach będzie można zdobyć łączną pulę nagród w wysokości 135 tysięcy dolarów.