STS
fot. AVEZ Esport

AVEZ w ESEA Mountain Dew League!

Kilka miesięcy temu AVEZ Esport zniknęło z rozgrywek ESEA z powodu nieaktywności – w tamtym okresie Ośmiornice skupiały się bardziej na walce o miejsce we Flashpoincie. Nic jednak straconego, bo dziś podopieczni Jędrzeja „bogdana” Rokity powrócili z przytupem i zapewnili sobie miejsce w ESEA Mountain Dew League.

A wszystko zaczęło się od wicemistrzostwa wiosennej edycji ESL Mistrzostw Polski, które pozwoliło AVEZ wziąć udział w Climber Cup. Tam polska piątka poniosła co prawda porażkę z Teamem Heretics, ale ostatecznie wygrała w dolnej drabince, zyskując tym samym prawdo do gry w barażach. W nich natomiast rodzima ekipa nie przegrała już ani razu i w minionych dniach rozprawiła się zarówno z międzynarodowym miksem Tikitakan, jak i z podopiecznymi hiszpańskiej organizacji Movistar Riders.

W decydującym meczu Paweł „byali” Bieliński i jego koledzy natrafili natomiast na Turków z 9INE, z którymi mieli już okazję mierzyć się we wspomnianym Climber Cup. Wówczas Polacy z drobnymi tylko problemami wygrali 2:0, ale dziś nie było tak łatwo. Zwłaszcza że to drużyna znad Bosforu zaczęła od mocnego uderzenia i rozgromiła AVEZ na Duście2 aż 16:1! Wicemistrzowie kraju odpowiedzieli na Vertigo, gdzie zatriumfowali 16:5, wobec czego o wszystkim przesądzić miał Nuke. Tam natomiast oba zespoły długo szły ze sobą łeb w łeb, zaś zwycięstwo Ośmiornice wywalczyły dopiero w 30. rundzie przy wyniku 16:14.

Wobec tego lista uczestników ESEA MDL prezentuje się następująco:

Actina PACT ALTERNATE aTTaX AVEZ Esport Endpoint
FATE Esports Galaxy Racer Esports GamerLegion HellRaisers
Nemiga Gaming Nexus Gaming Nordavind DNB sAw
Team Singularity SKADE Sprout Wisła All in!
TBD

Oznacza to, że w 35. sezonie ESEA Mountain Dew League, który ruszy na przełomie sierpnia i września, zobaczymy w sumie siedemnastu Polaków. Poza AVEZ na drugim poziomie rozgrywkowym zagrają też Actina PACT, Wisła All in! Games Kraków, a także Sprout, którego członkami są Paweł „dycha” Dycha i Michał „snatchie” Rudzki.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ostatnia kolejka LCK pod znakiem wyścigu o miejsca w play-offach

Przed nami ostatnia kolejka League Champions Korea i pomimo tylko ośmiu spotkań do końca fazy zasadniczej, wciąż wiele jest niewyjaśnione. Głównie mow...